Зварювальні апарати

Зварювальні апаратиЗварювальні роботи – це такий технологічний процес, при якому кілька твердих матеріалів з’єднуються в єдине ціле. Даний процес відбувається внаслідок місцевого сплавлення або ж пластичної деформації різних частин, які піддаються зварюванню. За сприяння зварювальних робіт виготовляють не тільки металеві вироби, але й скляні, керамічні, пластмасові та багато інших. Зварювальні роботи дають можливість здійснювати перемикання режимів зварювання, що дає можливість наплавляти цілі шари металу, з різною товщиною і складом. Зварювання використовується не тільки для з’єднання певних виробів, але і для різання металів.

Види зварювальних апаратів

Інвертор

Інвертор – це зварювальний апарат, який використовує в роботі постійний струм. Живильна напруга на вході випрямляється, а потім перетворюється в змінну напругу, яка, в свою чергу, подається на трансформатор. Оскільки частота напруги висока (20-45кГц), то можна застосовувати трансформатор невеликого розміру і маси. Інвертор відрізняють: приблизно 3 кг ваги, компактні габарити, мала залежність від вхідної напруги.

Основні переваги – мобільність (можна ефективно використовувати і в стаціонарних і в польових умовах); висока напруга холостого ходу (85-90В); оснащений різними схемами контролю робочих процесів, захисту; не складний в експлуатації; втрата електроенергії знижена в десятки разів, ККД досягає 85-90%.

Основні недоліки – висока вартість, обумовлена ​​наявністю багатьох електронних компонентів; необхідність ретельного і правильного догляду за апаратом; вразливі до вологи, пилу (особливо небезпечний металевий пил).

Трансформаторний зварювальний апарат змінного струму

Трансформаторні зварювальні апарати – мають просту конструкцію, надійні і мають прийнятну ціну, вони не вибагливі, ефективні при зварюванні чорних металів. Ці апарати сприйнятливі до зміни напруги – при її зниженні істотно погіршуються вихідні характеристики. Працює при напрузі 220/380В як при однофазному, так і при трифазному струмі. Регулювання зварювального струму здійснюється ступінчасто або плавно.

До недоліків можна віднести невисокий ККД – не більше 80% (частіше менше), зварювальний шов невисокої якості.

Трансформаторний зварювальний апарат (випрямляч) постійного струму

Зварювальні випрямляч дуже схожий дизайном і конструкцією на апарат описаний вище. Однак його конструкція все ж складніша, важить він більше і має більшу вартість. Зате робота на постійному струмі більш комфортна і дуга стабільніша. Крім чорних металів випрямляч успішно працює з нержавіючої сталлю, кольоровими металами, при цьому використовуються певні типи електродів. Зварювальний шов при роботі з випрямлячем виходить рівнішим, плавнішим.


Залишити коментар