Запобіжні клапани: застосування та види

Запобіжні клапаниСкладно переоцінити роль запобіжних клапанів в системі опалення, адже від їх правильної роботи, налаштування і якості залежить працездатність і надійність інженерних систем. Запобіжні клапани, як стає зрозуміло з їх назви, оберігають систему від збільшення тиску більше допустимого значення.

Теплоносій в замкнутому колі від нагріву збільшується в об’ємі, а приріст обсягу повинен опинитися в розширювальному баку, при цьому в контурі обігріву також підвищується тиск.  При нормальній роботі системи запобіжні клапани повинні бути в закритому положенні, лише у разі неправильного налаштування або неправильного підбору розширювального бака, коли в нього не входить надлишок обсягу теплоносія і піднімається тиск вище максимально допустимого рівня – повинен спрацювати клапан.

Встановлюються запобіжні клапани в системах із замкнутими контурами, в яких здійснюється нагрів теплоносія: це системи із сонячним колектором і тепловими насосами; закриті системи з гарячим водопостачанням, які підключені до теплових мереж; а також підключені через теплообмінні апарати або автономні котли.

При підборі клапана необхідно вивчити характеристики кожного елемента системи опалення.  Підбирається він таким чином, щоб тиск для його спрацьовування був не більший за максимальний робочий тиск менш міцного елемента опалення.  Крім цього, тиск для спрацювання повинен бути в середині всіх настроюваних значень.  Запобіжні клапани мають випускний патрубок, найчастіше на один або два типорозміри більший за вхідний.

У системах з дорогим обладнанням або з підвищеним ризиком зростання тиску рекомендується встановлювати два клапани, розташовані поруч.  Крім систем з гідравлічними замкнутими контурами, клапани можуть використовуватися в будь-яких пристроях, в яких тиск здатний перевищити максимально допустиме значення.  Це можуть бути системи, які підключені до теплової мережі по залежній схемі, в гідравлічній роботі якої не виключена можливість аварійних ситуацій з підвищенням тиску вище максимальних значень.

У цьому випадку встановлюються запобіжні клапани у зворотному трубопроводі і підбираються так, щоб витрата скидного теплоносія була більшою за витрати, які надходить в опалювальну систему в аварійному режимі.

По конструкції клапани поділяються на мембранні і пружинні.

Внутрішня поверхня мембранного клапана, а також ущільнювальна поверхня приєднувального фланця покриваються захисними матеріалами, стійкими до впливу різних агресивних хімічних речовин.  Завдяки йому від зовнішньому середовищі ізолюються робочі частини.  Направляючими забезпечується правильне переміщення золотника, який здавлює мембрану.

Клапан запобіжний пружинний може застосовуватися для різних меж налаштування тиску за рахунок комплектації різними пружинами.  Також багато клапанів випускаються зі спеціальним механізмом (грибком, важелем) для контрольної продувки.

——————–

Вы можете заказать предохранительные клапаны на сайте https://ukspar.com/predoxranitelnie-klapani.html – Вас ждут доступные цены и высокое качество товаров.


Залишити коментар