Як вибрати тротуарну плитку?

тротуарна-плиткаТротуарна плитка являє собою будматеріал, яким покривають тротуарні доріжки, двори, стежки.

Переваги плитки

У порівнянні з монолітним покриттям із асфальтобетону плитка тротуарная має деякі переваги:

  • Відмінна стійкість до численних температурних коливань.
  • Якісна тротуарна плитка має привабливий зовнішній вигляд і великий вибір в плані кольору, дизайну і форми.
  • У разі необхідності проведення ремонтних робіт її легко зняти, а після їх закінчення знову покласти.

При вирішенні купити тротуарну плитку, до вибору потрібно підходити дуже серйозно. Оцінити на око якість будівельного матеріалу досить складно, однак, якщо знати кілька особливостей, то вибір буде правильним.

Якісна плитка дешевою не буває

Для виробництва одного квадратного метра кольорової плитки, необхідно 500 г. барвника. При цьому 1 кг. такого пігменту оцінюється приблизно в 10 дол. Складові бетонної суміші, а також застосування новітнього обладнання теж коштують певних грошей. Якщо продукція обходиться дешево, значить, для її виробництва використовувалися низькосортні компоненти. Часом навіть не дотримуються норми технічних умов.

Варто відзначити, що наявність гладкої поверхні зовсім не виступає в якості доказу того, що плитка відрізняється високою якістю.

В даному випадку варто подумати про 2-х версії:

  • Добре, коли глянець виходить за допомогою введення в суміш спеціальних добавок.
  • Погано, коли хороший глянець є наслідком збільшення об’єму води. При цьому міцність і надійність плитки буде під великою загрозою.

Щоб перевірити, як саме вийшла надто гладка поверхня, можна просто взяти 2 вироби і злегка вдарити одним по іншому. Якщо звук дзвінкий, можна сміливо говорити про те, що матеріал похідний згідно з усіма нормами і правилами – він якісний. При наявності глухого звуку можна судити про надлишок води або застосування матеріалів низької якості.

Яскравий колір виробу досягається шляхом додавання в суміш дорогих пігментів, що обов’язково відбивається на її вартості. Якщо яскравість обумовлена надлишковим об’ємом простого барвника, то ціна, навпаки, зменшується, при цьому знижується і сама якість виробу.

Будь-яке укладання тротуарної плитки повинно виконуватися з використанням високоякісного матеріалу. Якщо при виготовленні тротуарної плитки застосовувався глинистий пісок, то вона прослужить тільки кілька років, оскільки цемент з глиною несумісні. Внаслідок цього виріб починає вистрілювати від вологості і холодів. Про те, що в плитці є глина, свідчать жовтуваті плями на її внутрішній стороні.

Зовнішня краса матеріалу не завжди може означати його якість. Для правильного вибору необхідно вивчити внутрішню структуру, для чого потрібно взяти 1 плитку і розбити її. Вона повинна мати однорідний вигляд, без порожнечі, дірок та іншого.

Крім зовнішніх характеристик необхідно уточнити у продавців і технічні властивості будівельного матеріалу.

 


Залишити коментар