Як вибрати сонячні батареї?

сонячні батареїБудь-яка людина індивідуальна, так що не дивно, що кожен з нас може пред’являти різні вимоги до сонячних батарей при їх купівлі, тому відповісти однозначно на питання: які панелі краще брати, досить складно. Для когось головну роль відіграє вартість системи, для когось площа, яку вона займе, хтось на перше місце у своєму списку параметрів ставить ефективність сонячних батарей. З цього ми і будемо виходити, відповідаючи на питання: як вибрати сонячну батарею?

Найбільшого поширення набули кремнієві полікристалічні батареї завдяки оптимальному співвідношенню ціна / якість. Вони відмінно підходять для розміщення на дахах, у разі якщо Ви плануєте створити автономне енергозабезпечення будинку. В якості переносної сонячної батареї, наприклад, для походів краще підійдуть модулі, розроблені із застосуванням тонкоплівкової технології, так як вони більш гнучкі і легкі.

Критерій 1. Необхідна потужність

Перше з чого Ви повинні почати – це розрахувати потужність панелей, якої Вам буде достатньо для задоволення Ваших потреб в електриці. Найкраще брати батареї, які будуть генерувати енергію трохи більше, ніж Вам необхідно, оскільки показник потужності, що вказується виробниками панелей, береться з урахуванням максимального рівня освітлення, а в наших погодних умовах таке явище – рідкість.

Також потрібно враховувати втрати, пов’язані з відбиттям частини випромінювання від скляної поверхні батареї, різницю в значеннях сонячної інсоляції протягом року та інші фактори. Але не варто брати занадто великий «запас» потужності, інакше ви ризикуєте встановити систему, яка буде генерувати енергії більше, ніж Ви будете споживати. Висновок один: купівля дорогого устаткування не буде виправдана, і Ви витратите велику суму грошей даремно.

Критерій 2. Вартість сонячних панелей

В такому питанні як купівля сонячних панелей не потрібно гнатися за дешевизною. Чим якісніші солнечные панели, тим вища ймовірність, що вони прослужать Вам протягом довгого часу. Відштовхуватися тільки від вартості неправильно, адже в залежності від типу батареї буде відрізнятися і її вартість. Так, найдоступнішими вважаються сонячні панелі, виготовлені з використання тонкоплівкової технології, за ними слідують полікристалічні кремнієві, ну і найдорожчі – монокристалічні.

Крім типу модуля на ціноутворення впливають його розміри, ефективність, «розкрученість» виробника та інші фактори. Всі вони повинні враховуватися разом. Сонячні батареї – довгостроковий інвестиційний проект, тому заощадивши один раз, Ви будете шкодувати про це багато років.

Критерій 3. Виробник

Для цього розділу правильніше буде сказати не виробник, а країна виробника. Найбільш відомими вважаються японські, китайські, американські та німецькі сонячні компанії. Причому, китайські навіть на внутрішньому ринку в Німеччині витіснили німецьких виробників, і все через явно занижені ціни на їхню продукцію. Сильна підтримка з боку держави дозволяє китайським компаніям штучно знижувати ціни на вироблені ними сонячні панелі. Але не варто орієнтуватися на дешеві модулі, в усьому має бути «золота середина».

До найбільш відомих компаній-виробників відносяться Sharp, Sanyo, Kyocera, Mitsubishi, Q-Cells, Motech, Sunpower і деякі інші. Якщо Ви плануєте установку дорогої системи високої потужності, то в такому випадку краще брати панелі відомих компаній. Вони займаються не тільки складанням модулів, але і виробництвом самих фотоелементів, а також розробкою нових технологій. Якість виготовлених ними панелей найвища, але і ціна відповідно теж.

Для невеликих систем, які складаються з однієї-двох батарей, призначених для освітлення або живлення невеликої техніки, підійдуть і менш відомі фірми. Вони відрізняються тим, що нарівні з автоматизованим виробництвом використовують ще й ручну працю. В результаті Ви отримуєте хорошу якість за середньою ціною.

Серед дешевих сонячних батарей найчастіше зустрічається продукція, виготовлена дрібними китайськими компаніями або навіть підпільно. Ви повинні розуміти, що дешеві панелі виготовляють з використанням тільки ручної праці, звідси і низька якість. Висновок напрошується сам собою: залежно від Ваших цілей і розмірів системи слід вибирати і виробника.

Критерій 4. Спосіб купівлі

Ну і останнє питання – це де придбати сонячні батареї, і який спосіб найбільш зручний? Один з варіантів – купівля через мережу Інтернет, от тільки у нього є мінус: ризик отримання неякісних або пошкоджених елементів. Тому вибирайте спосіб оплати післяплатою, тобто за фактом отримання замовлення.

Наступний варіант – це придбання сонячних модулів в спеціалізованих магазинах, в цьому випадку Ви зможете перевірити якість панелей, так би мовити, не відходячи від каси. А якщо брак виявиться лише в процесі експлуатації, повернути батареї буде набагато простіше. Ось тільки в Україні ринок сонячних панелей розвинений в меншій мірі, ніж в Європі або в Америці, тому більшості наших співвітчизників залишається купувати фотоелементи через Інтернет-сайти.


Залишити коментар