Як вибрати сканер штрихкодів

сканер-штрихкодівЩоб вибрати відповідний вам сканер штрих кода , необхідно визначитися з кількома параметрами:

  • Тип сканера
  • Інтерфейс підключення
  • Вид – ручний, на підставці, багатоплощинний, бездротовий, для двовимірних штрих-кодів.
  • Зовнішній вигляд

Типи сканерів

Зараз на ринку представлені в основному 2 види сканерів – лазерні та фотолінійні. Контактні CCD сканери вже практично пішли в минуле.

Лазерна технологія. Цей тип сканерів набув популярності завдяки високій швидкості і дальності зчитування. Також перевагою є можливість робити багатоплощинні сканери штрих-коду з великим числом площин сканування, що дозволяє довільно позиціонувати штрихкод і прискорює роботу. Однак, лазерне випромінювання може бути небезпечне для зору при прямому попаданні на сітківку ока. Також недоліком сканерів, виконаних за цією технологією є висока вартість.

Фотолінійна технологія. Це відносно нова технологія, яка забезпечує зручність сканування без шкоди для зору. Високошвидкісна камера в таких сканерах робить кілька сотень фотографій в секунду смуги перед собою. Це забезпечує високу швидкість сканування, а також дозволяє фотолінійним  сканерем зчитувати пошкоджені штрих-коди. Дальність сканування лише трохи поступається лазерній технології. Одне з головних переваг перед лазерними сканерами – в 1,5-2 рази нижча вартість виготовлення.

Інтерфейси підключення

Всі сканери марки Mercury мультиінтерфейсні. Це означає, що для зміни інтерфейса потрібно тільки замінити кабель і вважати сканером спеціальний налаштовувальний код з інструкції. Сам сканер міняти не потрібно.

Можливі інтерфейси підключення:

KB – розрив клавіатури. Підключається в PS / 2.

RS -232 – він же СОМ порт. Стандартний інтерфейс POS-систем. У ноутбуках і сучасних комп’ютерах часто відсутня.

USB – він же USB HID, він же USB KB – емулює введення з клавіатури. Дані потрапляють в точку фокуса (де знаходиться текстовий курсор).

USB -СОМ – він же USB – RS-фізичних використовується USB порт, а в системі створюється віртуальний СОМ порт. Далі з ним можна працювати як зі звичайним СОМ портом.

Увага! Сканер з даним інтерфейсом вимагає установки драйвера.

Примітка: Якщо ви хочете працювати з одним і тим же сканером як з інтерфейсом RS, так і з емуляцією клавіатурного введення не змінюючи дроти, ви можете придбати сканер з інтерфейсом USB -СОМ або RS -232 та використовувати програму для перенаправлення потоку даних. Наприклад, comkey. Exe.

Вибір інтерфейсу

Вибір інтерфейсу залежить від ПО, яку повинен використовувати сканер. Наприклад, для 1С краще використовувати інтерфейс RS -232 або USB -СОМ.

Для введення даних в текстові програми або торгові програми, що підтримують введення штрих-коду з клавіатури (наприклад Microinvest Warehouse Pro) найкраще підходять інтерфейси USB і KB.

Для POS систем зазвичай бажаний інтерфейс RS -232, однак є системи, що підтримують також і USB інтерфейс (наприклад Меркурій 150.3).

Особливості окремих моделей

Флагманами лінійки сканерів Mercury є бездротові сканери Mercury CL -200 і Mercury CL -600. Дальність роботи від 30 до 100 метрів в залежності від перешкод і перешкод.

Сканера CL -200 і CL -600 виконані по фотолінійній технології. Акумулятор в цих моделях розрахований на 60000 сканувань і повністю заряджається від USB приблизно за 4 години. Для економії енергії сканер переходить в сплячий режим через 10 або 30 хвилин бездіяльності (в залежності від налаштувань).

Лідер продажів – сканер Mercury 6061 PL. Завдяки низькій вартості і сучасному ергономічному дизайну він завоював серця споживачів. Найпопулярніші інтерфейси до нього – USB і USB – COM.

Для роботи з двовимірними кодами (наприклад, Data Matrix, Aztec Code) вам буде потрібно відповідний сканер. У лінійці сканерів Mercury це модель 2000 P 2 D. Даний сканер працює з усіма поширеними двовимірними штрих-кодами.

Для магазинів з великим потоком покупців рекомендуємо багатоплощинний сканер Mercury 9120 Aurora. 20 площин сканування забезпечують швидку роботу продавця. Висока надійність дозволяє цьому сканеру працювати цілодобово і без вихідних.