Як вибрати пилосос?

пилососМало для кого прибирання приміщення є улюбленим заняттям. Всюдисущий пил так і норовить знову з’явитися на всіх поверхнях вже наступного дня.

Що може бути простіше – піти в магазин і купити вподобаний пилосос. Але від різноманітності асортименту вибір не стає легший. Як же зорієнтуватися в сучасних моделях і їх характеристиках. Процес вибору пилососа можна спростити, якщо визначитися з основними критеріями.

Тип збирання

Воно буває сухе і вологе. Перший вид прибирання підходить для більшості покриттів (килими, ковролін, паркет, лінолеум, меблі, одяг), а також для матеріалів, що не переносять вологу. Пилососи для сухого чищення компактніші, простіші у догляді, дешевші, не вимагають спеціальних витрат на миючі засоби. Миючі пилососи, відповідно, дорожчі, габаритніші, але завдяки ним можна здійснити в будинку вологе прибирання.

Крім усього, ці пилососи відрізняються потужністю всмоктування: у миючого вона, природно, більша, ніж у пилососа для сухого прибирання.

Потужність всмоктування

Фактично, потужність всмоктування – це головний показник якості чистки. Чим більша потужність, тим краще пилосос всмоктує пил. У сучасних пилососів потужність коливається від 250 до 450 Вт. Усередненим показником потужності для стандартного прибирання паркету, килима з коротким ворсом – 300 Вт. Для більш ретельного прибирання, що називається «до єдиної порошинки» буде потрібно пилосос з потужністю понад 400 Вт/ Слід враховувати, що додаткові насадки (турбощітки і т.д.) вимагають додаткової потужності. Як правило, виробники вказують максимальну потужність, яка властива тільки новим приладам з незабрудненими фільтрами. У міру їх забруднення потужність, звичайно, впаде.

Тип пилозбірника

В основному, пилозбірники ділять на 3 типи:

• паперові або тканинні мішки;

• пластикові контейнери;

• аквафільтри.

Паперові і тканинні мішки бувають одноразові, які будуть закінчуватися в самий несподіваний момент, і багаторазові. Мішки з паперу краще затримують дрібні частинки пилу, в той же час текстильні мішки вміщають в себе більше сміття і не бояться вологи. Недоліком багаторазових мішків є трудність витрушування пилу, яким під час даного процесу можна надихатися.

Пластикові контейнери легко миються і швидко сохнуть. Тут вже справа особистого смаку, але мити теплою водою контейнер набагато приємніше, ніж витрушувати пил з тканинного мішка. Пилососи з пилозбірником з пластику споживають більше енергії і набагато більш гучні, ніж їх побратими.

Аквафільтри не мають конкурентів. Вони більш якісно очищають, до того ж додатково зволожують повітря. Пилососи з аквафільтром потрібно придбати де є люди, які страждають алергією. Звичайно, ціна у таких агрегатів висока, але вона себе повністю виправдовує.

Рівень шуму

Якщо прибирати вам доводиться часто, то слід звернути на рівень шуму особливу увагу. Цей показник вимірюється в децибелах (дБ). Норма шуму, встановлена в якості стандартної, становить приблизно 75-80 дБ. У так званих «безшумних» пилососів рівень шуму знаходиться на позначці 69-72 дБ. Показник більше 80 дБ є потенційно небезпечним для слуху людини.

Зовнішній вигляд, розмір (компактність)

Якщо розглядати пилосос лише як засіб прибирання приміщення, то зовнішній вигляд не так вже важливий. Для тих же, хто приділяє велику увагу колірним рішенням і стилю в інтер’єрі, варто подбати про те, щоб новий побутовий прилад органічно вписувався у вже створену композицію. Благо вибір пилососів різних форм і кольорів вражає уяву.

Габарити пилососа – ось те, на що точно варто звернути увагу. У разі, коли розміри вашої житлоплощі невеликі, задумайтеся про придбання компактного пилососа. Але пам’ятайте, що нерідко зменшення розміру пилососа досягається за рахунок зменшення обсягу пило збірника.

Додаткові функції

Серед безлічі додаткових функцій у пилососів особливо корисними є:

– функція захисту від перегріву: пилосос сам вимикається, коли його температура наближається до критичної позначки;

– функція автоматичного змотування проводу, завдяки якій шнур не буде бовтатися під ногами;

– функція автоматичного відключення при переповненому пило збірнику: дуже зручно при прибиранні занадто забруднених приміщень.


Залишити коментар