Як вибрати мінімийку?

мінімийка karsherЯк можна вибрати звичайну мінімийку при такій кількості пропозицій на ринку? Адже фірм, які торгують цим товаром – десятки, і у кожної – ціла лінійка продукції! Що ж, щоб це зрозуміти, потрібно просто розібратися, чим вони відрізняються і які взагалі бувають.

Найголовніше

Найголовніше в людині – її серце, а головна деталь будь-якої мийки – її насос. Чим він досконаліший і міцніший, тим довше він прослужить. Найдовше служать латунні, алюмінієві і силомінові помпи. Пластмасові в загальному випадку не рекомендовані, хіба що в якості запасного варіанту на випадок зовсім вже обмеженого бюджету – на ринку величезна кількість моделей з металевими помпами за дуже доступні гроші.

Зрозуміло, металеві помпи теж відрізняються між собою – латунні кращі за алюмінієві, а ті – за силомінові. Самі розумієте, як це впливає на ціну.

Основні параметри

Три основних характеристики, якими відрізняються між собою мінімийки – це тиск (як правило, у бюджетних до 100 бар, у дорожчих – до 160 бар), продуктивність (вимірюється в літрах на годину, від 200 – 300 до 600 у потужних напівпрофесійних моделях) і споживана потужність – як правило, невеликі моделі споживають близько 1.5 – 2 кВт/год, більш просунуті – десь до 3 кВт/год.

Насадки, шланг і кабель

Здавалося б, не такі важливі (бо вважається що насадки можна докупити, шланг поміняти, кабель підключити через подовжувач), але не все так просто. Більшість мінімийок поставляється з 1 – 2 насадками (у Керхер це зазвичай стандартна і “грязьова фреза”). Перш ніж вибрати ту чи іншу модель, не полінуйтеся – подивіться, скільки коштують аксесуари до пристроїв цього бренду. Що стосується шланга, чим він довший, тим краще. Самий мінімум – 5 метрів, краще, коли 8 або більше – доведеться менше возити мийку навколо машини. Зверніть увагу, що якщо будете купувати шланг самі, краще беріть армований, все-таки тиск високий. Правило “чим довше, тим краще” поширюється і на кабель живлення: чим він довший, тим простіше вам буде переміщувати мінімийку навколо машини.

Важливі дрібниці

Крім перерахованих вище, у побутових мінімийок бувають ще деякі навороти: як правило, це баки для миючого засобу, здатність забирати воду з ємності (до речі, підвішуйте її вище, тиск буде більшим), відсіки для приладдя (дуже зручна, хоча і не критична “фіча”), ручка для транспортування, яка може висуватися, барабан для змотування шланга і пристрій для втягування кабелю, як в пилососі – ну це зазвичай у старших моделей. У комплекті до “Керхер” досить часто йдуть перехідники на садові шланги формату А3/4, система Quick Connect.

Кольорове рішення

Звичайно, неможливо осягнути неосяжне і розповісти про весь ринок мінімийок в одній статті, тому розповімо тільки про основні колірні рішення, які є на ринку. Мойка керхер виконана в чорно-жовтій гамі, мийки інших виробників бувають сірими, червоними, синіми і зеленими – тут, як кажуть, кому що більше подобається. Кольори цікаві, є, з чого вибрати. Багато беруть апарат, щоб поставити його в гаражі або підвалі, і можна зрозуміти бажання, щоб пристрій не сильно відрізнявся за колірною гамою, тому багато хто схиляється до темної колірної гами. Іншим, навпаки, подобається щось яскраве. Вони теж знайдуть собі мийку до душі.

Аксесуари та хімія

Що стосується аксесуарів, то варто перед купівлею мийки ознайомитися з їхнім асортиментом і вартістю для обраного вами виробника: скажімо, для того ж Керхера вони дорогі, але є все що завгодно! У інших виробників дешевше, але вибір, зрозуміло, не так широкий. Тут кожен, знову ж, вибирає для себе сам.

Мене часто запитують щодо хімії – ну що сказати, автохімію для мийки краще купувати “рідну” (якщо хочете, щоб вона і мила як слід і прослужила довше) – якщо не використовувати шампунь взагалі, мийка буде працювати “на четвірочку”, а то й “на трієчку”, не дивуйтеся.

Що не забути купити з мінімикою?

Пару слів наостанок про вашу майбутню покупку. Як правило, крім зовсім старих моделей комплектний піноутворювач не дуже якісний. Краще відразу купити нормальний піноутворювач (вибирайте не найдешевший, прослужить довше). Просто спробуйте покористуватися штатним, а потім додатковим – різницю побачите самі. Якщо у мийки не дуже довгий шнур або шланг, обов’язково подбайте про “апгрейд” – коли довжини не вистачає, миття вашого авто може перетворитися на справжню муку з усіма цими переставленнями. Воно вам треба?

Крім того, придбайте фільтр грубої очистки води – як правило, “тонкий” фільтр в комплекті є (принаймні, у Керхер), але краще придбати ще й “грубий” – не кожен “тонкий” витримає зіткнення з українським водопроводом, та й водопровідна вода всюди різна.


Залишити коментар