Як вибрати холодильник?

холодильникХолодильник – це дуже важливий побутовий прилад на будь-якій кухні, що купується на тривалий термін. А це означає, що до питання вибору потрібно підходити дуже ретельно. Невдала покупка буде не тільки дратувати вас, але і користуватися нею буде дуже незручно. На щастя, вибір холодильника – не надто складне завдання. Головне врахувати деякі дуже важливі нюанси, мова про які піде нижче.

Габарити

Саме з цього завжди слід починати вибір холодильника. Необхідно, щоб габарити холодильника відповідали місцю, де він буде розташований, нічого не повинно йому заважати. При цьому між задньою панеллю холодильника і стіною повинен залишатися зазор не менше 7 см. А якщо мова йде про моделі No Frost, то зазори повинні бути не тільки ззаду, але і з боків.

До того ж, в деяких випадках дверцята холодильника навішуються таким чином, що для їх відкриття потрібен додатковий зазор збоку.

Слід також пам’ятати, що збільшувати габарити пристрою можуть ручки дверцят. Для невеликих кухонь краще купувати моделі з прихованими ручками. Тоді вже точно можна  бути спокійним, що нічого не заважатиме (адже за стирчачу ручку можна ще й зачепитися).

Також габарити дуже важливі ще й з тієї точки зору, що пристрій може просто не пролізти у вашу квартиру. Особливо це актуально для тих, хто проживає в старих будинках, позбавлених ліфтів. Обов’язково переконайтеся, що холодильник зможе пройти у ваші двері.

І ще одне. Є таке поняття, як місткість холодильника (вимірюється в літрах). Саме від неї, а не від зовнішніх габаритів залежить те, скільки продуктів можна помістити всередину.

Кількість камер

Переважна більшість моделей на ринку – двокамерні. Досить поширені також і однокамерні рішення. Але бувають також холодильники з ще більшою кількістю камер – в таких випадках пристрої оснащуються додатковими камерами, які можуть бути призначені, наприклад, спеціально для зберігання фруктів та овочів або ж для вина.

Двокамерні моделі (холодильна + морозильна камери) більш ніж достатні для переважної більшості користувачів. Більш складну (і більш дорогу –  цены на холодильные установки тут primeholod.com.ua ) модель є сенс купувати тільки в тому випадку, коли ви впевнені в тому, що додаткова камера вам дійсно необхідна.

За принципом розташування морозилки, холодильники поділяються на азіатське, європейське та американське (Side-by-Side) компонування. У першому випадку невелика морозилка розташована над холодильною камерою – рішення добре в тих випадках, коли зберігання великих обсягів заморожених продуктів не принципово. Європейська схема хороша збільшеним об’ємом морозилки, яка розташовується вже знизу. Side-by-Side ж підійде для тих, кому потрібен дійсно дуже великий і місткий холодильник.

Деякі двокамерні моделі побудовані за таким принципом, що для того, щоб отримати доступ до морозилки, необхідно відкрити одні великі дверцята. Така конструкція погана тим, що дістаючи заморожені продукти, ми порушуємо циркуляцію холодного повітря у всьому холодильнику. Така схема вважається застарілою і використовується тільки в невеликих або дуже дешевих моделях.

Хороший холодильник повинен мати два двигуни – для холодильної та морозильної камери. Така схема обійдеться дорожче, зате і навантаження на кожен з двигунів нижче, що підвищує надійність всього пристрою.

Рівень шуму

На жаль, далеко не всі виробники вказують цей параметр в описі свого пристрою. Насправді ж, рівень шуму – досить важливий показник, інші моделі можуть сильно дратувати неприємним і надсадним гулом. А деякі системи ще й видають всілякі додаткові звуки, будь то тріск або булькання. У невеликій квартирі звуки ці можуть досить сильно заважати.

І якщо є можливість, то краще упевнитися, що обрана вами модель досить тиха. Варто пошукати таку інформацію в інтернеті, серед відгуків, залишених іншими користувачами. Є сенс придбати ту модель, рівень шуму якої не перевищує 40-45 дБ.

Зовнішній вигляд

Часи, коли всі холодильники були просто білими, давно вже минули. Сьогодні виробники готові запропонувати споживачам найрізноманітніші варіанти оформлення. Причому мова йде не тільки про забарвлення, у продажу можна знайти моделі, розмальовані всілякими узорами і навіть картинами.

Вибір зовнішнього вигляду пристрою залежить виключно від ваших побажань і можливостей (по-особливому оформлена модель нерідко коштує відчутно дорожче своїх одноколірних побратимів). Також чимало залежить і від оформлення кухні. Слід бути обережним, вибираючи надто вже строкату модель – через деякий час її яскравість може набриднути і буде дратувати. З однотонними рішеннями такого зазвичай не відбувається.

Додаткові можливості

Всілякі доповнення та корисні можливості можуть зіграти далеко не останню роль у справі вибору приладу. Кількість їх може відрізнятися в залежності від виробника і від моделі. Деякі з цих доповнень дійсно корисні, інші ж створюються більше для залучення уваги споживачів. Чим більше додаткових функцій, тим дорожче буде коштувати пристрій, так що особливо захоплюватися їх «колекціонуванням» не має особливого сенсу.

Серед додаткових можливостей окремо слід відзначити систему No Frost. Такі холодильники хороші тим, що на їх стінках не утворюється іній, вони не потребують періодичного розморожування. Недолік же полягає в необхідності зберігати продукти в герметичних упаковках, оскільки вони швидше висихають. На сьогоднішній день більша частина – саме No Frost.

Дуже корисними доповненнями буде захист від дітей і сигнал відчинених дверцят. А антибактеріальний захист забезпечить краще збереження продуктів. Про можливість переважування дверей вже говорилося вище.

Деякі сучасні моделі холодильників оснащуються міні-барами, диспенсерами для приготування охолодженої води, генераторами льоду. Наявність таких доповнень значно підвищує вартість холодильника, з іншого ж боку вони можуть виявитися дуже корисними.

Тип управління

Тут все просто. Сьогодні існує два основних типи управління – механічний і кнопковий. У першому випадку мова йде про дуже прості і недорогі моделі, оснащені зазвичай лише невеликим набором додаткових функцій. Режим роботи в них виставляється шляхом повороту спеціального поворотного перемикача. Точно регулювати температуру в них неможливо. Це рішення для невимогливих користувачів.

Кнопкові моделі дорожчі, оскільки управління в цих пристроях проводиться електронікою. Нерідко кнопками можна задавати не тільки температуру, але і деякі інші опції, начебто рівня вологості і т. п. Такі моделі зазвичай оснащуються ще і невеликим екранчиком, що повідомляє про виставлений режимі і температуру всередині відсіків.

Розташування полиць

Перед покупкою добре б побачити вподобану модель «в живу», оцінити, наскільки зручно в ній розташовані полки і додаткові підставки. Однак, особливо багато уваги приділяти цьому питанню також не слід, оскільки виробники завжди прагнуть підвищити зручність користування своєю продукцією, зовсім вже невдалу схему зустріти важко. До того ж, навіть якщо розташування полиць здасться зручним в магазині, то зовсім не факт, що воно буде практичним у побуті.

 


Залишити коментар