Як вибрати болгарку для дому?

болгаркаБолгарка завжди використовувалася і продовжує використовуватися для шліфування та різки металу, бетону, цегли та інших матеріалів. Вона стала просто незамінним інструментом для тих, хто займається одночасно і виготовленням металоконструкцій і шліфуванням самих різних матеріалів.

Розміри

Перший пункт, з яким доведеться визначитися – діаметр диска (в режимі різання він впливає на товщину матеріалів які ріжуться). У продажу доступні такі розміри: 115 мм, 125 мм, 150 мм, 180 мм і 230 мм. Машини з малим діаметром (115 мм, 125 мм) використовуються для роботи з матеріалами невеликої товщини і у важкодоступних місцях. Їх малі габарити і вага дають можливість працювати інструментом однією рукою.

Більш поширеною є болгарка з діаметром диска 125 мм. Це найпопулярніший розмір інструменту для побутового використання. Середні розміри 150 мм і 180 мм мають можливість різати матеріали зі збільшеною товщиною, але вже мають збільшені габарити і вагу. Болгарка з діаметром диска 230 мм з великою зручністю буде використовуватися для різання та шліфування матеріалів, що мають значну вагу і розмір. Великий діаметр, при цьому знаходить собі застосування як в побуті, так і на виробництві.

Споживана потужність шум

Другий пункт – потужність. Вона є показником надійності та тривалості безперервної роботи з болгаркою.

Яку вибрати болгарку в цьому випадку – вирішуйте на підставі того, скільки часу Ви маєте намір проводити за подібною роботою і з якими матеріалами частіше стикаєтеся. Якщо це метал і бетон, обробка яких займає значну частину часу і вимагає великих зусиль, то краще всього зупинитися на моделях більшої потужності – 1-1,5 кВт. Якщо ж Ви не збираєтеся заходити так далеко – можна обмежитися малопотужними моделями на 600-900 Вт

В асортименті моделей можна зустріти як одно-, так і дворучні варіанти. При цьому пильну увагу варто звертати на кількість настановних положень бічної ручки: їх може бути 2 і 3. У машин з діаметром диска 180 мм і 230 мм є моделі з поворотною ручкою на корпусі болгарки, тому якщо Ви хочете вибрати болгарку для шліфування з високою потужністю, то три варіанти установки бічної ручки будуть вельми до речі.

Функціонал

Наявність додаткових функцій – це ще один привід задуматися як правильно вибрати болгарку. На які з них варто звернути пильну увагу, що зробить роботу з болгаркою більш безпечною і комфортною? Наявність системи “м’якого пуску”, автоматичного балансування дисків, щіток з функцією вимкнення болгарки при надмірному зносі (щоб уникнути пошкодження інструменту), можливості встановити дисковые щетки для очищення металевих поверхонь, регулятора оборотів (в деяких моделях з діаметром диска 125 мм і 150 мм) – все це може виявитися по-справжньому корисним.

Однак перш ніж зробити остаточний вибір, варто визначитися з рівнем складності завдань, які будуть покладені на інструмент. Для періодичного виконання простих функцій, які не виходять за рамки домашнього побутового ремонту, досить буде придбати просту, але потужну недорогу модель.

Якщо ж ви віддаєте перевагу насолоджуватися розширеним функціоналом можливостей, любите тримати в руках “серйозний” інструмент або вас чекають тривалі роботи по зачистці і різанні, то найкраще зупинити свій вибір на покупці професійної моделі.

 


Залишити коментар