Як вибрати бойлер?

бойлерСьогодні бойлери стали дуже популярні, у цій статті ми розповімо, як вибрати бойлер.  Бойлери існують декількох видів.  давайте розглянемо кожен з них, ознайомимося з плюсами і мінусами.

Бойлери можуть бути декількох типів:

  • проточні (електричні та газові);
  • накопичувальні

Проточні бойлери мають невеликий розмір, а вода нагрівається, проходячи по трубчастим електричним нагрівачам.  Накопичувальні бойлери мають великий об’єм ємності.

Переваги та недоліки різних видів бойлерів

Якщо Ви задумалися над тим, як вибрати бойлер, Вам корисно знати сильні і слабкі сторони певних моделей.

Електричні проточні водонагрівачі мають невеликий розмір і моментально нагрівають воду.  Вони можуть пропускати через себе необмежену кількість води і характеризуються легкістю монтажу.  Але вони мають і недоліки: високу потужність і вимоги до хорошого натиску води.  Тому якщо Ви хочете вибрати бойлер даного типу, то в будинку має бути хороша проводка і стабільний напір води.

Газові водонагрівачі безпечні і автономні.  Крім цього їх експлуатація обходиться дешевше за електричні.  Але їх можна встановлювати тільки там, де є димохід або була встановлена ​​газова колонка, оскільки знадобиться відведення продуктів згоряння.  Якщо газових труб немає, а Ви хочете вибрати бойлер даного типу, доведеться встановити вентиляційну систему.

Накопичувальні водонагрівачі характеризуються великою ємністю.  Вони можуть обслуговувати всі точки забору води і працювати при будь-якому напорі.  Накопичувальні нагрівачі навіть після відключення довго зберігають температуру води.  Але цей тип бойлерів має і певні недоліки: великі габарити, обмежений обсяг води, що нагрівається і складність монтажу.

Вибір бойлера

Перш, ніж вибрати бойлер буде потрібно розрахувати витрати гарячої води в залежності від кількості проживаючих.  На сім’ю з двох осіб досить бойлера об’ємом 10-50 літрів, для трьох осіб обсяг повинен бути близько 70-100 літрів.

Також необхідно звернути увагу на температуру води.  Наприклад, душ приймають при температурі води 37-45 градусів, а в бойлері вода нагрівається до 85 градусів, тому її необхідно розбавляти, що збільшує витрату води.  Температуру можна регулювати за допомогою терморегулятора.

Вибираючи водонагрівальне обладнання необхідно знати, як підключити бойлер , наприклад, установка проточних бойлерів легша за установку накопичувальних.

Щоб водонагрівач прослужив довше, Вам необхідно знати, як почистити бойлер і як правильно його експлуатувати, тому перед покупкою варто з’ясувати способи експлуатації певних типів бойлерів. Детальніше про технічні характеристики бойлерів Ви можете узнать на сайті stremyanka.com.ua.

Який би бойлер Ви б не вибрали, Ви зможете раз і назавжди вирішити проблему відсутності гарячої води.


Залишити коментар