Як правильно вибрати насіння

насінняДуже скоро настане весна, і вже в лютому завзяті дачники починають готуватися до неї. Насамперед у цей час важливо подбати про завтрашні посіви, а також про насіння, призначене для розсади. Вибирати насіння, багато хто вважає, досить легко і просто – достатньо сходити на найближчий ринок, де стоять літні жінки з сіл і продають практично все для розсади. За заздалегідь складеним списком насіння можна досить швидко придбати, на ринку є все необхідне. Однак існує й інший варіант, як правильно вибрати: заглянути на сайт інтернет-магазину, що займається продажем насіння. Можна скористатися і третім варіантом – заготовити насіння самому ще з осені. Тобто назбирати, насушити і зберегти для розсади.

Хороше насіння – запорука гарного врожаю

Так, через розсаду вирощуються помідори, баклажани, огірки, а також солодкий перець. Те ж саме відноситься до декоративних квітів. Основним критерієм у даному випадку може служити наступне:

  • зимостійкість;
  • потенційна продуктивність;
  • якість врожаю;
  • терміни дозрівання;
  • стійкість до різних хвороб, а також до вилягання.

Саме ці якості повинні враховуватися насамперед. Висаджуються насіння ріпаку за сто днів до того, як наступають стійкі заморозки. Насіння завжди можна придбати в інтернеті, на сайті інтернет-магазину https://sfgdelta.com/catalog . Саме  СФГ – Дельта пропонують не просто гарну картинку, а якісне насіння з повною інформацією про них. Завжди потрібно при виборі звертати увагу на інформацію, яка подається. Має бути зазначено: назва культури, сорт, кількість насіння, дата упаковки, термін придатності. І, зрозуміло, повинна бути контактна інформація.

Якщо городник бажає максимальної врожайності овочевих культур, то необхідно попередньо проаналізувати думки друзів, рідних, сусідів, інтернет-ресурси. Так, одним з об’єктивних показників вважається те, що характеристика гібридів враховує більш високу врожайність, якщо порівнювати зі звичайними сортами. Також гібриди більш стійкі до захворювань.

Не забувайте про час збору врожаю

Слід враховувати і терміни дозрівання. Перевагу краще віддавати раннім різновидам, оскільки пізній сорт, як правило, потребує більш ретельного підходу. Врахуйте, що низькорослі рослини дають урожай раніше, ніж високорослі.

Якщо Ви купили пакетик насіння, відразу перевірте, чи не прострочене воно. Злегка зволожте два ватних тампона, а потім накладіть на один – 10-15 насінин, а іншим тампоном прикрийте зверху. Заготівлю помістіть в поліетиленовий пакет і тримайте його в теплому місці. Час від часу зволожуйте тампони, а коли потрібний термін пройде, перевірте. Зійти повинні не менше 30% насіння, інакше їх якість гірша очікуваного.