Як правильно вибрати металеві двері?

металеві дверіВи вирішили купити нові вхідні двері і Ваш вибір припав на металеві вхідні двері? Це природно, тому що тільки металеві двері дають необхідний рівень безпеки і широко представлені на ринку. Так у чому, власне, проблема?

Проблема в тому, що пропозиція на ринку дуже велика, і кожен стверджує, що його двері кращі. Як же простій людині розібратися в такому різноманітті, як дізнатися, хто говорить правду, а хто обманює?

Давайте спробуємо разом розібратися в проблемі і визначити ключові моменти, на які потрібно звернути увагу при виборі дверей. Почати слід з складання вимог, які споживачі пред’являють до металевих дверей від компанії https://broneplast.dp.ua/. Найпоширеніші з них:

  • Металеві двері повинні бути надійними.
  • Металеві двері повинні надійно охороняти мешканців від холоду, шуму і сторонніх запахів ззовні.
  • Двері повинні мати гарний вигляд і якнайкраще вписуватися в інтер’єр житлового приміщення.

Розглянемо пред’явлені вимоги докладніше.

Надійність металевих дверей

Критерій «надійність», якщо розібратися, це не одна, а кілька вимог до надійності металевих дверей.

По-перше, двері – це механізм, і він повинен функціонувати без будь-яких збоїв, бути надійним. Надійність дверей, в цьому сенсі, визначається надійністю його рухомих вузлів: петель, ручки, замикаючих пристроїв. Економія на етапі купівлі дверей, може призвести до додаткових витрат у майбутньому.

Петлі

Полотно дверей виготовлено зі сталі і має достатньо велику масу, тому петлі повинні бути досить масивними і міцними. Якщо полотно дверей важить більше 75 кг, то їх повинно бути не менше 3-х. Петлі з підшипниками збільшать термін служби дверей і зроблять рух дверей плавним і легким.

Петлі кріпляться до полотна дверей за допомогою зварювання, після чого залишається не надто охайний шов. У якісних дверях кріплення петель до полотна ховається під декором або виготовляються спеціальні накладки, які роблять кріплення невидимими або надають петлям акуратніший вигляд.

Ручки і замикаючі пристрої (замки, засувки і т.д.)

В приватний будинок або квартиру встановлюють натискні дверні ручки (необхідно натиснути на ручку, щоб відкрити двері). По суті, дверна ручка – це важіль, за допомогою якого відмикаєтьсяя клямка, а весь механізм прихований в замку, тому дуже важлива надійність замка. Деякі виробники замків з метою збільшення терміну служби та підвищення відмовостійкості підсилюють конструкцію замка підшипниками кочення. В результаті ручка натискається більш плавно, замок менше зношується і довше служить.

Слід зазначити, що працездатність замку безпосередньо залежить від кількості людей (кількість натискань на ручку замка), які проходять через двері протягом дня. Так, у будинках з великим потоком відвідувачів, на вхідні двері встановлюють ручки-скоби, які не мають рухомих частин і не взаємодіють із замком, тим самим продовжуючи його термін служби.

По-друге, надійність дверей визначається здатністю чинити опір фізичних способів злому. У даному випадку мова йде про міцність полотна дверей і коробки.

Полотно

Полотно дверей має бути виготовлене з металу товщиною 1,5 – 2 мм. Про товщину металу можна судити з того, чи є тиснення по металу. Тиснення виконується шляхом продавлювання сталі, а чим товстіший лист сталі, тим складніше видавити на ньому якийсь малюнок. Таким чином, чим глибше видавлено полотно дверей, тим тонший метал. Дослідження довели, що наявність в полотні системи внутрішніх ребер жорсткості багаторазово ускладнює завдання зломщикові.

При купівлі зверніть увагу на полотно дверей, якщо воно занадто легке, значить, ребер жорсткості в ньому немає і швидше за все ці двері зроблені з дуже тонкого металу. Про товщину металу можна судити з того, чи є тиснення по металу. Тиснення виконується шляхом штампування сталі товщиною до 1 мм, оскільки товстіший метал не піддається штампуванню. В інтернеті не складно знайти відео, яке ілюструє, як легко зламати такі двері. Надійні двері з товстого металу декоруються або полімерним покриттям, або декоративними накладками.

Коробка

Коробка вхідних металевих дверей – це каркас, який кріпиться в дверний проріз. Згодом, на коробку навішується полотно дверей. З вищесказаного випливає, що коробка повинна бути досить жорсткою і надійно кріпитися в дверному отворі. Коробка дверей може бути Цільногнутою (вигнутою з листа металу) і зварною (звареною з труб прямокутного перерізу). Зварна конструкція – більш жорстка і надійна, за рахунок більш товстого металу і замкнутого контура.

Замки

Існують методи злому, при яких фізично пошкоджуються замки і як наслідок зловмисник отримує доступ до приміщення, тому потрібно подбати про захист замків. Для захисту циліндрових замків застосовуються бронешайби, а область замка посилюють бронепластини. Існують моделі замків, які також забезпечуються бронепластинами для захисту від висвердлювання.

Третє, не прохані гості далеко не завжди застосовують грубу силу, частенько вони вдаються до злому замків, тому при покупці зверніть увагу на їх клас стійкості до злому. Класів всього 4, і чим більший номер класу, тим довше чинить опір злому замок, так замок 1 класу може бути розкритий за кілька секунд, а замок 4 класу буде чинити опір 30 хвилин і більше. 4 клас стійкості до злому не означає, що замок неможливо зламати, це означає що зловмисник повинен бути достатньо кваліфікованим і підготовленим щоб мати шанс розкрити його. Клас стійкості до злому вказує виробник замка. Якщо в документах до замка не вказаний клас стійкості до злому пошукайте такий показник, як кількість комбінацій секрету замка. Чим вищий цей показник, тим більш стійкий замок. Уточніть чи йде в комплекті з замком бронешайба (для циліндрового замку), якщо ні, то чи можна придбати її окремо. Наявність на сувальдному замку бронепластини, підвищить його безпеку, а разом з нею і вартість. При виборі замків не варто гнатися за дешевизною, пам’ятайте, що дешевий замок, не тільки менш безпечний, але і менш надійний і може підвести Вас в самий невідповідний момент.

Бажано встановлювати в двері не менше двох замків, причому різних систем (наприклад, сувальдний і циліндровий).

Металеві вхідні двері повинні надійно охороняти мешканців від холоду, шуму і сторонніх запахів ззовні. Порожнини дверного полотна заповнюються мінеральною ватою для зниження рівня втрат тепла і звукопроникності.

Зовнішня і внутрішня декоративна обробка дверей покриває всю поверхню полотна дверей і забезпечують додатковий захист від холоду і шуму.

Ущільнювач наклеєний по периметру дверного отвору в місці прилягання полотна до коробки дверей захищає приміщення від протягів, сторонніх звуків і запахів.

Декоративне оздоблення

Декоративне оздоблення сучасних дверей дуже різноманітне, так що кожен зможе знайти двері за смаком відповідно до бажаного інтер’єру. Однак при виборі оформлення дверей теж потрібно бути уважним і враховувати деякі моменти.

По-перше, обробка повинна бути акуратно виконана, а шви і місця прилягання декору до дверей важкорозрізнювані.

По-друге, необхідно розрізняти зовнішні двері та внутрішні двері. Від цього залежить підбір матеріалу оформлення дверей. Так для оформлення внутрішніх дверей обмежень немає, а для зовнішніх дверей підходять тільки найстійкіші матеріали, такі як полімерне покриття, шпоновані накладки на двері і т.д.


Залишити коментар