Вишка-тура своїми руками

вишка-тураВишка-тура – це універсальна будівельна конструкція, призначена для висотних робіт. Основна відмінність вишки тури від інших лісів це її висока мобільність і досить компактні розміри. Все це дозволяє не тільки працювати на великих висотах, але і в короткі терміни переміщати її з одного робочого місця на інше. Часом вишка-тура є практично незамінною, але що робити якщо можливості її купити на даний момент немає? В такому випадку є тільки однин вихід, виготовити її самостійно.
Варто також відзначити, що саморобна вишка-тура – це досить погана альтернатива заводської. Вона більш важка і менш міцна і надійна. Саморобні вишки не дозволяють працювати на значних висотах і це скоріше тимчасовий недовговічний засіб, на якому можна працювати тільки на свій страх і ризик. Тому при можливості все ж варто купити вышки туры заводського виробництва, зараз вже вони й коштують не так дорого як раніше.

Які матеріали знадобляться для виготовлення вишки-тури?

Саморобна вишка-тура може бути виготовлена в двох варіантах: розбірному і не розбірному. Розбірний варіант кращий як з точки зору транспортування, так і з точки зору зберігання. Адже набагато простіше розібрати її і занести в приміщення, коли вона не потрібна, а потім, знову зібрати, коли вона знадобиться, ніж зберігати її на вулиці. Для виготовлення розбірної вишки знадобляться наступні матеріали:

  • Труба профільна діаметром в 30мм – з цієї труби згодом будуть виготовлені стійки для вишки;
  • Труба звичайна діаметром в 15мм – дана труба буде виступати в якості косих стяжок для вишки, які додадуть їй більш високу міцність і надійність;
  • Труба профільна діаметром 25мм – даної труби знадобиться зовсім небагато і вся вона піде на створення перемичок;
  • Колеса для вишки-тури – власне, саме вони додадуть турі високу мобільність.

З чого почати виготовлення вишки?

Насамперед слід нарізати 15мм трубу на відрізки по 2м, кількість даних відрізків буде залежати від кількості споруджуваних секцій. На одну секцію буде йти 4 таких відрізки. Потім ці відрізки потрібно сплюснути на кінцях, це потрібно для того, щоб їх було зручніше кріпити до вишки. Для того щоб вони краще гнулися можна зробити невеликі поздовжні порізи. Наступним кроком буде виготовлення стійок для вишки, для цього слід порізати 30мм профільну трубу на відрізки 1.5м і 0.74м. Нарізки довжиною в 1.5м (по 2 на стійку) будуть ногами стійки, а довжиною в 0.74м (по 4 на стійку) сходинками. Потім все це потрібно зварити в єдину конструкцію так, щоб відстань між сходинками не перевищувала 30см. Також на цьому етапі слід приварити до стійок колеса.

Наступним кроком буде виготовлення перемичок для вишки, для цього нарізаємо профільовану трубу діаметром 25мм на відрізки по 20-25см, а також профільовану трубу діаметром 30мм на шматки по 4-6см. Після чого протягуємо 25мм відрізки в 30мм приблизно до середини і скріплюємо їх зварюванням. Останнім штрихом перед складанням вишки є просвердлювання отвору під анкерний болт, який буде скріплювати між собою стяжки і стійки.