Виробництво деревних плит

осб-плитаВиробництво деревних плит, пластиків, фанери прийнято відносити до хімікомеханічної переробки деревини. Взаємозамінність продукції хімічної, хімікомеханічної і механічної переробки деревини характеризується такими даними: в середньому у виробництві тари 1 т картону замінює 9 м3 пиломатеріалів або ж до 15 м3 круглого лісоматеріалу, в меблевому виробництві 1 м3 деревостружкових плит замінює 4 м3 круглого лісоматеріалу, а 1 м3 фанери або твердих деревоволокнистих плит – 5 м3 круглого лісоматеріалу. Застосування картону, деревних плит і фанери дає також істотну економію трудових витрат і грошових коштів на alkiv.ua osb плита цена в Киеве, що робить їх прогресивними видами лісопродукції.

Виробництво деревоволокнистих плит. Основною технологічною операцією у виробництві деревоволокнистих плит, так само, як паперу та картону, є формування килима на сітці. Тріску, виготовлену з дров’яної деревини або різних деревних відходів, розмелюють на волокна в дефібратор або рафінеру. Волокнисту масу проклеюють і подають суспензію волокна у воді на сітку відливної машини. Для проклейки маси використовують каніфольнопарафильну емульсію, синтетичні смоли, талове масло (переважно окислене талове масло з деревини листяних порід), таловий пек та ін. Для отримання м’яких (пористих) плит килим висушують в роликово сушильній камері і розкроюють по заданих розмірах.

Такі плити застосовують у будівництві як термо-і звукоізоляційного матеріалу. При виготовленні напівтвердих (щільністю 400-800 кг / м3), твердих (понад 850 кг / м3) і надтвердих (понад 950 кт / м3) плит мокрий килим розкроюють за розмірами плит преса, віджимають воду і пресують у багатоповерхових гідравлічних пресах під тиском 2-2,5 МПа між нагрітими до 175- 225 ° С плитами преса. Потім плити витримують 3-4 год в гартівних камерах при 150-170 ° С, обрізають і кондиціонують. Тверді плити товщиною 2,5-6 мм застосовують у будівництві, меблевому виробництві, для виготовлення тари і т. д., Надтверді плити – для покриття підлог. Частину твердих плит випускають з різними лакофарбовими покриттями і застосовують як облицювальний матеріал. Як і папір, деревоволокнисті плити виробляють також сухим способом.

Виробництво деревостружкових плит. Процес виготовлення деревостружкових плит полягає в пресуванні деревних частинок різного розміру і форми, змішаних з єднальними речовинами – переважно карбамидоформальдегидними (рідше фенолформальдегідними) смолами, технічними лігносульфонатами. Найбільш міцні плити отримують з різаної стружки, виготовленої на стружкових верстатах з технологічної тріски, дров’яної деревини і великих відходів деревообробки, але використовують також тирсу та інші відходи. Для виробництва деревостружкових плит воліють деревину сосни, ялини і тополі. Найчастіше плити виробляють тришарові, причому зовнішні шари роблять з більш дрібних частинок із збільшеною кількістю сполучної речовини. Зрідка застосовують спосіб екструзійного пресування.

Проклеєну стружку безперервно пресують між двома нагрітими плитами, розташованими зазвичай вертикально. Стружка проштовхується рухомим вгору і вниз пуансоном в порожнину між плитами, ущільнюється і склеюється. Знизу зі швидкістю 0,5-1,2 м / хв безперервно виводиться полотно готової плити, яке розкроюють на заданий формат. Основне застосування деревостружкових плит – виробництво меблів; тут використовують плити щільністю 650- 750 кг / м3 і товщиною найчастіше 15-16 мм. Частина плит облицьовують синтетичним шпоном (текстурним папером, просочують синтетичними смолами).

Виробництво фанери. Клеєну фанеру отримують з деревного шпону, завтовшки найчастіше 0,3-1,5 мм, виготовленого на лущильних верстатах з круглих лісоматеріалів (чураків) берези, вільхи, сосни, модрини та деяких інших порід деревини

 


Залишити коментар