VPN сервер засобами Windows 8

VPN серверVPN (Virtual Private Network) – поширена технологія організації безпечного доступу до приватних мереж (комп’ютерів) за допомогою публічної мережі (Інтеренет). Найбільш часто VPN підключення використовуються в різних підприємствах для організації віддаленого доступу окремих співробітників (наприклад тих, які перебувають у відрядженні) або цілих філій до центральної мережі організації.

У цій статті буде йти мова про те, как настроить vpn сервер за допомогою вбудованих засобів Windows 8 (без використання стороннього ПЗ). Такий VPN сервер, природно не є універсальним рішенням і не дозволяє реалізувати складні архітектури віддаленого доступу. Однак це замінюється простотою настройки і організації віддаленого доступу, відсутністю необхідності придбання і встановлення додаткового ПЗ. VPN сервер на Windows 8, наприклад, зручно використовувати для безпечного віддаленого доступу з Інтернет до свого домашнього (робочого ПК).

В основі служби VPN в Windows 8 лежить спрощена версія служби RRAS з серверної платформи Microsoft – Windows Server. Тип створюваного VPN з’єднання – PPTP VPN.

Природно, потрібно розуміти, що потрібно для того, щоб встановити зі своїм комп’ютером VPN-підключення, необхідно, щоб на ньому (або на роутері, через який здійснюється інтернет доступ) був призначений статична «біла» ІР адреса, або ж у випадку динамічно-призначуваної адреси, потрібно налаштувати DDNS.

Крім того, необхідно на брандмауері відкрити пори 1723 (протокол PPTP – Point-To-Point-Tunneling), і у випадку використання роутера, налаштувати форвард даного порту на комп’ютер з Windows 8.


Залишити коментар