Устаткування для елеваторів

Устаткування для елеваторівЗберегти зерно після збирання врожаю – важливе завдання для будь-якого зерносховища. Найчастіше для цього використовують спеціальні вертикальні ємності – елеватори. Для завантаження-вивантаження зерна, а також для підтримки в них постійної температури необхідне спеціальне обладнання. Природні органічні процеси при зберіганні зерна створюють постійну небезпеку загоряння.

Норійні вежі – складний комплекс, що складається з багатьох комплектуючих. норійний обладнання – спеціальні вертикальні засоби транспортування, що допомагають переміщати значні обсяги зерна на велику висоту без використання тари. Такий вертикальний конвеєр складається з численних ковшів, які піднімають зерно на висоту, а тому повертаються перекинутими. Ковші піднімаються строго вертикально або з великим нахилом по прямокутній трубі, за рахунок чого повністю виключаються втрати продукту. Ковші для норії виготовляються з різних матеріалів (полімерів, металу) і кріпляться в залежності від виду норії до стрічки або ланцюгах. Стрічкові лінії бувають швидкохідні і тихохідні. Ланцюгові діляться на одноланцюгові і Дволанцюгова. Розміри ковшів також сильно різняться. Кожна лінія монтується з урахуванням обсягів і технічних можливостей виробництва.

Норія зернова – ковшовий елеватор, що застосовується в комбікормовій і борошномельної промисловості. Дозволяє переробляти великі обсяги продукції, що особливо важливо під час збирання зернових. Механізм досить простий: тяглове полотно управляється приводним і натяжним барабанами. Привід має електродвигун, редуктор, муфти та механічні з’єднання, що запобігають зворотний рух полотна. Швидкість руху полотна в тихохідних механізмах до 1м / с, швидкохідних – до 4 м / с. Натягач буває двох видів: гвинтовим і вантажним.

Полична нория має дві пластинчасті втулкові ланцюги, які огинають верхні тягові і нижні натяжні зірочки. До ланцюгах жорстко кріпляться полиці-захвати. Завантажують полки такого конвеєра вручну або автоматично зі спеціального гребінчастого столу. Розвантаження проводиться шляхом перекидання полиць. Швидкість і продуктивність такого виду транспортера значно менше.

Норія стрічкова є основним конвеєром при комплектації елеваторів. Тут знову грає роль універсальність і простота використання цього транспортера. Виробник комплектує її виносними силовими елементами, щоб запобігти простої під час роботи. При замовленні норії із заводу потрібно ретельно спланувати весь технологічний процес, щоб завантаження конвеєра використовувалася з максимальною віддачею. Всі норії виробляються з комплексом захисту від загоряння та вибуху.

Зібрати багатий урожай – це всього лише півсправи. Найскладніше – цей урожай зберегти. На сьогоднішній день безліч елеваторів і комбікормових заводів є морально застарілими. Через недотримання правил зберігання багато зернових знищується гризунами. Підвищена вологість і відсутність систем правильної вентиляції роблять тривале зберігання зерна дуже витратним і небезпечним. Щоб зробити процес зберігання рентабельним і економічно вигідним, підприємства агропромислового комплексу переходять на сучасні високотехнологічні способи зберігання продукції.


Залишити коментар