Універсальна річ – килим

килимДе б не проживала людина, їй потрібний комфорт, краса і естетика. Чим ми можемо урізноманітнити інтер’єр і одночасно покращити умови проживання в своєму будинку?

Такий предмет повинен поєднувати декілька функцій, володіти не тільки декоративними властивостями, але й виконувати певні завдання з благоустрою приміщення.

Килим, в цьому плані, з давніх часів вважається універсальною річчю, так як з високою зовнішньою привабливістю несе численні зручності своєму господареві.

Лише деякі, найбільш значущі, функції цього виробу ми розглянемо нижче.

Мало кому відомо, що витрати на обігрів приміщення, з придбанням килима знижуються майже на 10 відсотків. Саме такими високими теплоізоляційними властивостями володіє це виріб, виконаний з натуральної вовни.

Створення затишку. Ворс килима дає приємні відчуття босих ніг, а це нечасто стало доступним сучасному міському жителю. Ходіння босоніж корисно саме по собі, а килими різної щільності дають ще і приголомшливий масажний ефект активних точок на ступнях. Дитячі ігри на підлозі, покритій килимом, гарантують здоров’я дитини, а багато дорослих воліють перегляд фільмів і читання сидячи або навіть лежачи на затишному ворсі килима.

Звукоізоляційним властивостям килимових виробів можуть позаздрити навіть спеціальні матеріали. Волокна килима поглинають звукові хвилі в кілька разів краще, ніж стіни і тверді покриття для підлоги. У приміщеннях, застелених паркетом або ламінатом, при відсутності килимів гучні звуки неминуче відволікають від роботи і заважають відпочинку. Килими ж врівноважують звуковий фон в приміщенні, пом’якшують звук кроків, рухів і сторонній шум.

Килими часто і абсолютно марно звинувачують в тому, що вони притягують пил. Але мало хто замислюється про те, що пил осідає на килимі в тій же кількості, що і на гладких покриттях – лінолеумі або ламінаті, але з нього він не піднімається вгору при найменшому русі повітря в кімнаті. Пил ніби акумулюється, затримується ворсом килима. Тим самим, виконуючи роль «пилозбірника», килими уберігають дихальні шляхи людини від потрапляння великої кількості пилу. Тому, звичайна домашня чистка, хімчистка килимів в сукупності з такими заходами, як хімчистка штор і генеральне прибирання, а також професійна хімчистка меблів вкрай необхідна саме для вилучення накопиченого в ворсі і тканинах пилу.

Крім індивідуальної декоративної функції килимові вироби можна з упевненістю назвати й одним з найбільш популярних оздоблювальних матеріалів для підлоги в сучасному дизайні інтер’єрів. Цю іпостась килими виконують в тому випадку, коли покривають собою всю площу підлоги від стіни до стіни. У такому варіанті використання, килимові вироби вже є стаціонарним покриттям підлоги і хімчистка килимів вдома доступна лише із застосуванням миючих або звичайних пилососів і спеціальних складів, так як численні меблі та предмети інтер’єру, встановлені поверх килима, роблять хімчистку килимів з вивезенням на спеціалізовану фабрику досить проблематичним .

Про представницькі функції килимових виробів відомо з давніх часів. Килим є статусною річчю і понині. Враження від житла складається завдяки наявності красивого, стильного килима. Відвідувачі та гості завдяки килиму сприймають саме приміщення доглянутим, а добробут його власника високим та стабільним. В очах господарів власний будинок з появою килима так само набуває нотки забезпеченості та затишку.

Художній стиль та архітектурне зонування – те, чим килими можуть похвалитися не в останню чергу. Поділ приміщення різними полотнами килимів – класичний підхід до зонування. Таке використання килимових виробів популярне для візуального відділення територій в дитячих кімнатах, де проживають дві дитини, розмежування особистого простору для відпочинку або роботи подружжя, у вітальнях, суміщених з їдальнями.

І, нарешті, килим – той предмет інтер’єру, який може задати або ефектно підкреслити будь-який дизайнерський стиль і завершити оформлення приміщення.


Залишити коментар