Система автоматизованого поливу газону і рослин

система поливуЩоб полити газон на своїй ділянці сьогодні застосовується безліч варіантів саморобної системи автоматизованого поливу. Будь-який супермаркет садової техніки пропонує величезний вибір зрошувачів з різною витратою води і способом поливу.

Практично всі зрошувачі садового типу підключаються до крана або садовому водопроводу. Подача води здійснюється через садовий шланг, підключений одним кінцем до зрошувача, а іншим до садового водопроводу. Такий варіант більш менш прийнятний, якщо у вас автономне водопостачання за допомогою насоса. Однак, найчастіше або насос виявляється малопотужним, або в цей жаркий день поливом займаються практично всі ваші сусіди. Підсумок – слабкий тиск у водопроводі, як результат припинення роботи зрошувача.

Вихід у такій ситуації – встановлення найпростішої поливної системи газону, яка буде щодня виконувати зрошення вашої ділянки в ранній період часу, коли напір у трубопроводі має максимальний тиск. Набір необхідного обладнання, на якому буде змонтована система поливу газону досить простий. Досить придбати контролер з керуючим клапаном, який буде відкриватися, і закриватися в обраний вами період часу автоматично, так наприклад, як система полива, вот здесь https://oasishome.kiev.ua/.

Такий варіант оптимальний для поливу невеликих територій, і підходить в основному для дачних ділянок. Якщо ж територія вашого ландшафту вимірюється десятками соток, то буде потрібна система поливу газону, з більш високими показниками тиску і витратами води в трубах. При цьому обов’язково слід передбачити автономний насос для поливу. Автоматичне управління насосом – його включення і відключення відбувається за допомогою блоку автоматики Brio 2000 або Kit, виробленого нашими західними партнерами. Ці пристрої взаємозамінні, але істотно відрізняються за характеристиками і структурними особливостями. Блок автоматики для насоса забезпечить його безперебійну роботу і захистить від перевантажень і вигорання обмоток.

Варіант зібраної системи автоматизованого поливу може бути індивідуальний для кожної ділянки. При зрошенні газону потрібні форсунки з далеким радіусом дії, так звані роторні зрошувачі. Полив саду , альпійських гірок, чагарників і клумб може бути виконаний за допомогою зрошувачів дощувального типу. Розпорошується сектор струменя поливу максимально природно –  моделює дощовий полив для рослин, тим самим створює природне середовище для їх розвитку і зростання. Для дерев слід передбачити полив за допомогою баблери. Таким чином всі типи рослин на вашій ділянці будуть мати індивідуальний полив, що впливає на їх природні умови розвитку і потреби у зволоженні.

Ну а якщо ви любитель свіжих огірочків, морквини або редису з грядки, то у вашу відсутність система автоматизованого поливу подбає про розподіл вологи на ваших грядках. Виконується полив грядок за допомогою крапельного шланга, який кладеться уздовж посадок молодих культур. Крапельниці крапельного шланга виділяють дозовану кількість води за одиницю часу, при цьому міжряддя НЕ зрошуються, що перешкоджає інтенсивності розвитку бур’янів.

Необхідність системи поливу газону для вашої ділянки вельми зрозуміла, якщо ви збираєтеся насолоджуватися цвітінням і вишуканістю вашого ландшафту. При недотриманні норм поливу для вашої території багато рослин можуть в’янути і незабаром припинити своє існування на ділянці. Установка системи автоматизованого поливу дозволить забезпечити щоденний рівномірний полив для всієї території і для кожного типу рослини.

 


Залишити коментар