Світильники для басейнів

підсвічування-басейнівБудь-яке водоймище привабливе – і розкішний басейн біля приватного особняка, і каскадний фонтан близько заміського будинку, і невеличкий ставок на дачній ділянці. Але якщо грамотно підібрати спеціальне підсвічування, будь-яке водоймище «заграє» по новому і стане більш ефектним. Головне, правильно підібрати світильники для басейнів.

Підсвічування басейну,його види

Для підсвічування штучних водойм використовують підсвічування двох різновидів: підводні і надводні. За допомогою підводного підсвічування можна організувати незвичайне світіння води, візуально збільшити її обсяг і надати таємничості всьому підводному світу. Воно особливо ефективне, коли у водоймі є деякі декоративні елементи: каміння, рослини, мальовничі кущі тощо.

Використовувані для цієї мети світильники обладнані водонепроникними лампами самих різних кольорів. Їх можна встановлювати на дно водойми (але лише за умови, що глибина водойми не перевищує 1 метр), або ж біля стінки басейну. Ще один варіант, більш оригінальний – плаваючі світильники для басейну, які частково занурені у воду і не закріплені стаціонарно в конкретному місці водойми. Якщо мова йде про фонтан, можна встановити оригінальну обертову підсвітку з різнокольорових ламп. Її ретельно кріплять в місці під насосом, який знаходиться під водою.

Більш безпечним є надводне освещение для бассейнов , так як дана конструкція не контактує з водою. Дані лампи кріпляться на суші таким чином, щоб підсвічувати водойму зовні. Цей варіант також вельми привабливий, хоча і не на стільки оригінальний, як у випадку з підсвічуванням підводного. Промені світла, що проходять крізь воду, володіють своєю особливою магією.

Освітлення басейну і ідеї застосування світильників

При установці підсвічування басейнів в більшості випадків використовують герметичні світильники, обладнані оптоволокном, галогенними лампами або світлодіодами. Завдяки галогенним світильникам вдається отримати більш потужний промінь світла, який легко направляється в будь-яку, навіть найдальшу точку басейну. За допомогою спеціальних світлофільтрів можна варіювати колір променів.

Світлодіоди і оптоволокно вкрай прості в монтажі, вони мають гнучку структуру і тому відмінно підходять для установки в басейнах найскладнішої форми. Важливо й те, що вони не бояться води. Забезпечити їм максимальну надійність можна за допомогою спеціального герметичного корпусу. Підсвічування для басейну зі світлодіодними лампами служить не менше 10 років при економному використанні електроенергії.