Сучасний матеріал для шліфування – електрокорунд

електрокорундЕлектрокорунд – це сучасний хімічно стійкий дуже твердий матеріал, широко використовують в якості матеріалу для шліфування.  Корунд є кристалічним оксидом алюмінію.  Залежно від особливості технології виготовлення розрізняють такі види електрокорунду:

  1. Електрокорунд нормальний – має високу в’язкість, завдяки чому використовується в основному для виробництва абразивних інструментів: для шліфування різних в’язких матеріалів, для шліфування піскоструминного, для обдирних робіт.  Виплавляється нормальний електрокорунд з бокситів.
  2. Електрокорунд цирконієвий – виготовляється шляхом плавки сировини, яка містить оксид цирконію і глинозем.  Використовується як матеріал для обдирних кіл.
  3. Електрокорунд білий – виготовляється з глинозему і вищих сортів абразиву. Корунд білий має підвищену міцність, ріжучу здатність, твердість і термостійкість.  Ідеально підходить для шліфшкурки, а також для інших виробів, які мають абразивне покриття.  З білого корунду виготовляють інструменти для піскоструминного шліфування і для обробки твердої загартованої сталі.
  4. Монокорунд виплавляється з бокситу. Він є штучним абразивним матеріалом.  З монокорунду виготовляються інструменти для шліфування конструкційних сплавів, кислототривких сталей і так далі.
  5. Електрокорунд титанистий – виплавляється з глинозему, що містить полуторний оксид титану.  Колір титанистого корунду має синьо-сірий відтінок.  Виготовляють інструменти для шліфування загартованих сталей.
  6. Електрокорунд хромовий – виробляється шляхом введення оксиду в розплави глинозему.  Інструменти їх хромистого електрокорунду використовують для шліфування загартованих або незагартованих заготовок зі сталі.

Залишити коментар