Шатровий дах – конструкція

Шатровий дахСвою назву шатровий дах отримав через свою незвичайну форму, що нагадує намет. Своєю симетричною формою він повторює піраміду з основою-прямокутником. Стіновий матеріал при такій формі даху можна значно заощадити за рахунок відсутності фронтів.

Але у шатрового даху є істотний недолік – це його кроквяна система. Серед усіх варіантів її вважають однією з найскладніших. Оскільки при неправильному розрахунку кроквяної системи можуть виникати найрізноманітніші несприятливі ефекти аж до обвалення, вона повинна бути добре і надійно продумана. Виконання цієї роботи найкраще доручити фахівцям.

Можна виділити два різновиди крокв:

1. Висячі крокви – спираються на зовнішні стіни, у виготовленні і ремонті досить складні.

2. Похилі крокви. Встановлюють такі на дахах з чотирма скатами, кут нахилу повинен бути не більше 40 градусів. Цей вид крокв не тільки економічно вигідний, але і не представляє складності при установці.

Мауерлат – опорний брус – треба підкладати під ноги крокв або ж по довжині будинку. Якщо сама будова цегляна, брус встановлюється з внутрішньої частини стіни, після чого між стіною і мауерлатом укладається вологоізолюючий матеріал. У дерев’яному будинку мауерлатом стає верхня частина зрубу.

Нагорі кроквяної конструкції – паралельно мауерлату – укладають прогін, тобто опорну балку. Поміщається вона в цьому місці для того, щоб підперти крокви. Вище розташований коник даху. Між прогонами і мауерлатом відстань повинна бути не більше 4,5 м. Щоб фронтонна сторона могла протистояти вітру, виконуються розкоси, підкоси, діагональні зв’язку. Щоб як слід утеплити покрівлю, укладають гідро-і пароізоляційний шар, після чого приступають до монтажу покриття.


Залишити коментар