Що таке напоромір? Галузь застосування

напоромірЩо таке напоромір? З назви можна зрозуміти, що напоромір – це вимірювальний прилад. Він призначений для вимірювання надлишкового або вакуумметричного тиску різних середовищ. Слід зазначити, що напоромір призначений для вимірювання тиску газоподібних середовищ.

Такі прилади як тягоміри, диференціальні напороміри, тягонапороміри з мембранною коробкою, які представляють собою аналог стандартного напороміра, застосовуються для вимірювання тиску незабруднених, сухих, газоподібних середовищ. Ціна на напоромір залежить від його функціональних можливостей.

Основне застосування напороміри знайшли в промисловості, зокрема в газових котельнях. Поряд з напороміром тут встановлюються прилади для вимірювання води, тепла, газу, що перекачуються за допомогою насоса в ємності. Від цих приладів через вторинні вимірювальні прилади інформація надходить на пульт до оператора. Таким чином, оператор, не відходячи від свого робочого місця, отримує всі необхідні йому дані, що значно полегшує його роботу і робить функціонування промислового об’єкта практично автоматизованим. Таким чином, порівняно невисока ціна на напоромір дозволяє значно спростити робочий процес.

У свою чергу для вимірювання абсолютного тиску використовуються електронні манометри. Вони являють собою інтелектуальні вимірювачі надлишкового, абсолютного тиску. Застосовується манометр ЕКМ в наступних галузях промисловості:

  • Металургія;
  • Нафтова промисловість;
  • Нафтогазова промисловість;
  • Енергетика.

Електронні манометри мають ряд переваг перед звичайними стрілочними аналогами:

  • Стійкість до перевантажень;
  • Чітка візуалізація показників;
  • Тестування реле;
  • Чотири діапазони вимірювань;
  • Меню, що дозволяє управляти параметрами.

Манометри ЕКМ знайшли своє застосування в системах управління, регулювання та автоматичного контролю над технологічними процесами. Різноманітність манометрів сьогодні дозволяє підбирати для себе найбільш оптимальний варіант. Останні моделі оснащені сенсорним екраном з широким дозволом. Такі манометри роблять технологічний процес не тільки більш простим в управлінні, але і більш приємним.

Технічні характеристики сучасних приладів також радують. Наприклад, перевантажувальна здатність деяких з них становить 500% від верхньої межі вимірювань.


Залишити коментар