Що таке електролабораторії і для чого потрібні електровипробування?

електролабораторіяСкрізь, де є електрообладнання, потрібен і постійний контроль за його справністю, тобто електролабораторія. Надійна робота електроустановок без поломок на сьогоднішній день є найважливішим завданням для багатьох галузей промисловості та господарства. Оскільки перебої в роботі обладнання для багатьох підприємств можуть обернутися багатомільйонними втратами. Щоб запобігти всіляким непередбачуваним аварійним ситуаціям і збиткам від них необхідно регулярно проводити електровипробування і електровимірювання, які дозволяють здійснювати постійний контроль стану електрообладнання і підтримувати його працездатність в нормальних межах. Для цього й існують спеціалізовані електролабораторії.

Електролабораторія – організація, що надає послуги з проведення вимірювань та випробувань електрообладнання. Основні завдання, які вирішує электролаборатория №1 є пошук несправностей і видача рекомендацій щодо правильної експлуатації і ремонту. У перелік робіт, виконуваних електролабораторіями, входять:

  • електричні вимірювання,
  • електричні випробування,
  • перевіряються роботи всіх елементів енергопостачання в електролабораторіях,
  • діагностика всіх елементів енергопостачання,
  • порівняння показників з нормативними в електролабораторії;
  • видача рекомендацій щодо усунення несправностей і подальшої експлуатації.

Фахівці електролабораторії визначають несправності електропроводки та електрообладнання, виявляють придатність до подальшої експлуатації, а також попереджають про можливі наслідки. За результатами проведених вимірів і випробувань електролабораторія готує звіт, в якому відбивається технічний стан електрообладнання і проводки. Варто відзначити, що проведення випробувань і вимірювань необхідно не тільки при виникненні аварійної ситуації, але і при установці нового електрообладнання (приймально-здавальні вимірювання та випробування), а також при його експлуатації в цілях профілактики (контрольні вимірювання та випробування). Контрольні випробування дозволяють своєчасно виявити і усунути ймовірність виходу з ладу обладнання.

Не варто починати самостійний ремонт електрообладнання. Економія на безпеці, а також недотримання всіх норм і вимог може привести до плачевних наслідків: пожеж, обвалення конструкції будівлі, ураження електричним струмом та людських жертв у електролабораторіях. Фахівці лабораторії за допомогою спеціального вимірювального обладнання та приладів швидко виявлять несправність і допоможуть усунути її з мінімальними витратами.

При виборі компанії, що надає послуги в області електровимірювань, слід звертати увагу на наявність дозвільних ліцензій та досвіду роботи лабораторії. Що робить безпосередній вплив на якість виконаних робіт і подальшу безаварійну роботу устаткування.


Залишити коментар