Що потрібно знати при купівлі люстри?

люстраВам потрібна люстра? Що ж, при тій кількості всіляких світильників і люстр, які можна знайти в наших магазинах це не проблема. Тут будуть наведені деякі рекомендації, які дозволять зробити вашу покупку дійсно вдалою.

Потужність люстри

Кожне приміщення в залежності від своєї площі має свої нормативи з висвітлення. Правда, Вам зовсім не обов’язково тримати в голові складні формули. Існує ряд загальновизнаних норм, які допоможуть Вам при покупці люстри. Так, якщо вам необхідний світильник у ванну кімнату, то люстри, потужністю до 100 Вт, буде цілком достатньо. Кухня середніх розмірів потребує освітлення світильником потужністю в 100-150 Вт. Якщо ж Вам необхідна люстра в вітальню або зал, то тут слід звернути увагу на світильники, потужністю понад 200 Вт.

Буде краще, якщо крім світильника Ви ще придбаєте спеціальний вимикач, який дозволить регулювати потужність люстри. Так для читання книг освітлення можна зробити яскравішим, для перегляду телевізора, навпаки, тьмянішим. Також, завдяки такому вимикачу немає необхідності у придбанні каганця. Регулятор потужності дозволить Вам використовувати люстру навіть у цій ролі.

А як же абажур?

Світильники виготовляються з самих різних матеріалів. Існують люстри кришталеві, скляні, пластикові та інші. Що стосується абажура, то тут варто задуматися про те, яке джерело світла вам більше до душі: якщо більш яскраве, то використання абажура буде не виправданим. У разі ж, якщо Ви любитель приглушеного, м’якого, «теплого» освітлення, то абажур підійде в самий раз. Справа в тому, що його використання не тільки підвищує красу інтер’єру, а ще приносить в дім затишок і комфорт.

При виборі абажура слід пам’ятати про дизайн Вашого інтер’єру. Багато в чому форма, колір і його розміри будуть залежати саме від цього. Що стосується розміру, хотілося б додати, що в маленьких приміщеннях доцільно використовувати маленькі абажури, у великих відповідно навпаки. Справа в тому, що великий абажур в маленькій кімнатці ще більше підкреслить невеликі розміри приміщення.

Якими бувають люстри?

Люстри бувають двох видів: класичні і стельові. Перші є відмінним рішенням для просторих кімнат з високими стелями. Справа в тому, що вони розміщуються на підвісній конструкції, також досить часто вони мають великі розміри

Для приміщень менших розмірів, особливо, де низькі стелі, краще використовувати стельові люстри. Як правило, вони самі по собі невеликі, а плафон щільно прилягає до стелі.

Що робити, якщо низькі стелі?

Куполовидний плафон є кращим рішенням в такому випадку. Правда, якщо в приміщенні дерев’яна або підвісна стеля, то можна використовувати лише люмінесцентні й галогенні лампочки, які випромінюють значно менше тепла, ніж звичайні. Також, такий світильник незручний при заміні перегорілих лампочок, тому що доводиться знімати плафон. Але в той же час, він відмінно освітлює кімнату і займає небагато місця. Як варіант, можна розглянути люстру, що направляє світло вгору в кімнатах з низькими стелями. Таке освітлення – найкомфортніше і затишне, так як воно відбивається від стелі і абсолютно не тисне на очі. До того ж, лампочки в таких світильниках перегорають не так часто, як у звичайних люстрах. Єдиний мінус полягає в тому, що для більш яскравого світла потрібне ще одне джерело освітлення, оскільки читання при таких умовах досить скрутне.

Колір абажурів і плафонів

Комфортність освітлення багато в чому визначається кольором світильника. Так, жовта люстра створить гарне і комфортне відчуття в кімнаті. До речі, практично всі плафони і лампи білого кольору дають таке світло. Білий колір світильників поряд з використанням люмінесцентних та енергозберігаючих ламп створить враження денного світла, також, таке освітлення продуктивно впливає на працездатність.

Червоне освітлення має дратівливу і збудливу здатність. Зелений колір люстри додасть комфорт і затишок. Крім того, зелене освітлення вважається одним з найбільш приємних для людського ока. Таке освітлення однаково підходить для відпочинку і роботи. Блакитний колір уповільнює серцебиття і ритм дихання, може сприяти зниженню тиску. Синій характеризується гнітючим ефектом. Фіолетовий зовсім, здатний пригнічувати і загальмовує нервову систему.

При покупці світильника керуйтеся цими знаннями, це дозволить вибрати Вам найбільш оптимальний і відповідний світильник.

Поради по дизайну

Важко давати поради в такій області, як дизайн інтер’єру. Кожен бачить свій будинок по-різному і тут можна лише дати загальні поради. Найголовніше, щоб обраний вами світильник органічно вписувався в інтер’єр, наприклад, кришталеві люстри. Вони чудово виглядають в будь-якому будинку, при цьому не має значення їх форма або конструкція.

Детальніше про кришталеві люстри

Вперше кришталь стали використовувати в Богемії (Чехія). До цього дня чеський кришталь один з кращих в світі. Так, богемські кришталеві люстри Preciosa популярні як в Європі, так і в Україні. У минулі часи, кришталеві люстри були невід’ємною частиною розкішних палаців. Втім, їх пишність з роками не стала меншою.

Кришталеві люстри виглядають краще, якщо вони виготовлені з якісного матеріалу. А це можливо лише при значному вмісті свинцю в кришталі. Так, вироби, що випускаються під торговою маркою Preciosa, містять не менше 15% свинцю у своєму складі.

Також краса кришталю залежить від якості його обробки. Чим більше граней, які можна створити лише механічним шляхом, тим краще заломлюється світло. Саме заломлення променів світла створює той ефект, до якого ми звикли.

У наш час асортимент світильників дуже широкий. Можна придбати люстру не тільки в магазині, але і зробити замовлення по каталогу або в інтернеті. Цікаво, що багато вітчизняних підприємств купують готові частини світильників за кордоном, проводячи лише саму збірку. Це створює конкуренцію на ринку, як результат, можна за досить невеликі гроші купити якісну люстру.

Втім, не важливо, скільки грошей Ви заплатили за свою люстру. Головне, щоб вона гармонійно виглядала у Вашому домі і створювала затишну, комфортну обстановку.


Залишити коментар