Різні види кабелів: характеристики, переваги та недоліки

кабельСьогодні в побуті і в промисловості застосовуються як традиційні види кабелю з ізоляційним шаром з просоченого паперу, так і з ізоляцією з полівінілхлоридного пластикату.

Але набагато більшою популярністю в останні роки користується силовий кабель з ізоляцією із зшитого поліетилену. Саме такий вид кабельної продукції випускається зараз багатьма фірмами. Кожен з перелічених кабелів відрізняється високими діелектричними показниками, але в кожній конкретній ситуації повинен застосовуватися якийсь конкретний вигляд, що безпосередньо залежить від його експлуатаційних характеристик.

Цена на надежный кабель геофизический недорого Беларусь є доступною для кожного а такий кабель користується популярністю серед споживачів.

Розглянемо кожен вид кабелю, виявляючи його переваги і ті якості, які можна віднести до розряду недоліків.

БПИ – кабель, що має в своєму складі паперовий шар зі спеціальним просоченням, що є непоганим діелектриком, може бути прокладений навіть у вологому грунті або під водою. Однак, щоб папір не промок в результаті радіального проникнення води під оболонку кабелю, в конструкцію дроту впроваджують захисну оболонку з металу (як правило, свинцю). Крім того, в будові даного виду кабелю істотну роль відіграють сталеві стрічки – покрив з них стає надійним захистом від прогинання і пошкоджень в процесі прокладки кабелю. Секторна форма (на відміну від круглої), яка застосовується в БПИ, зменшує діаметр виробу, а це часом дуже важливо. Але, незважаючи на цілий набір позитивних якостей, такий тип кабелю не може бути прокладений на вертикальних або піднятих ділянках, так як масляний склад має властивість стікати, внаслідок чого кабель швидко застаріває і поступово руйнується.

Кабелі ВВГ , NYM , АВБбШВ , АВВГ , ВБбШв відносяться якраз до такого класу.

Переходимо до ще одного популярного у споживача кабелю – ПВХ-пластікатового. Одним з головних переваг цього матеріалу є його негорючість, що стає причиною частого використання такого кабелю в вогненебезпечних умовах і приміщеннях, де можливий ризик вибуху. Також щільна оболонка охороняє провід від механічних пошкоджень. До недоліків ПВХ-пластика відносять його знижені діелектричні характеристики.

І ось наш огляд, нарешті, торкнувся кабелю XLPE, з складі якого міститься ізоляційний шар із зшитого поліетилену. Він, завдяки своїй термоактивності, витримує колосальні температурні навантаження і напругу в межах 10 – 35 кВ. В даний час цей вид кабельної продукції набирає популярність, хоча скептично налаштовані люди вважають, що поки рано говорити про даний вид кабелю як про один з найкращих. Прокладка кабелю з ізоляцією XLPE можлива практично в будь-яких приміщеннях і умовах.

Підсумовуючи наш невеликий огляд, варто відзначити, що вибір на користь того чи іншого типу силового кабелю повинен бути аргументований цілим набором причин. Все: умови роботи, можливість прокладки, тип приміщення, вплив середовища, природних явищ і ще багато інших чинників, – мають бути враховані.

 


Залишити коментар