Проектування і монтаж котельних приватного будинку

котельняЯк це часто буває, багато з того, що в цивілізованих країнах західного світу стало повсякденною нормою, тільки починає приживатися в нашій державі. Зокрема, це можна сказати про автономні котельні, якими оснащують індивідуальні котеджі і навіть великі багатоквартирні будинки.

Основна перевага, яку надає проектирование и монтаж котельных в окремо взятих будинках – відсутність необхідності прокладки зовнішніх інженерних мереж для врізки в магістральні трубопроводи центрального опалення. Спроектована і створена відповідно до власних побажань котельня приватного будинку дозволяє оптимізувати витрати на паливо, підтримувати в приміщеннях бажану температуру, а також вибирати необхідний вид енергоносія для забезпечення роботи котельні.

Основною котельноюустановкою є, безумовно, опалювальний котел. Крім цього сюди входить система газоходів, димова труба, що забезпечують циркуляцію теплоносія насоси, розширювальний бак і інше допоміжне обладнання. Початку монтажних робіт з облаштування котельні завжди передує теплотехнічний розрахунок, створюваний на основі специфічних особливостей об’єкта, характеристик систем і устаткування.

Місце розміщення котла може варіювати, залежно від його номінальної потужності. Так, агрегати до 30 кВт можуть бути змонтовані безпосередньо на кухні. Підлогові котли вимагають монтажу в ізольованих приміщеннях, що відповідають певним нормативним вимогам, і розташовані в підвалі, або в цокольному поверсі будівлі. При цьому якщо розрахункова потужність основної установки в системі опалення перевищує 50 кВт, доцільним стане вибір котла з пальником, оснащеним системою модуляції потужності, або має, як мінімум, два ступені навантаження.

Після проектування та облаштування котельні, здійснюють розводку трубопроводів. Як і будь-який інший монтаж внутрішніх інженерних систем, ці роботи також проводять відповідно до заздалегідь розробленої проектної документації. Точне проходження попередніми розрахунками і проекту значною мірою служить запорукою ефективної та безаварійної роботи опалювальної системи.

Одним з найважливіших факторів, що впливають на споживчі характеристики всієї системи опалення, залишається вид палива, використовуваний для забезпечення роботи котла.

 


Залишити коментар