Постільна білизна з сатину: переваги, особливості, вибір

Постільна білизнаОформлення інтер’єру спальні не буде завершена без підбору відповідної постільної білизни. При цьому можна керуватися різними критеріями, але все ж багато хто вибирає чудову постільну білизну з сатину.

Цей матеріал володіє такими перевагами, як гіпоалергенність, повітропроникність, натуральність складу.

Сатин – бавовняна тканина, яка виходить шляхом особливого скручування і переплетення бавовняної нитки. Завдяки цим особливостям виробництва він має досить велику щільність і оригінальний блиск. Вперше сатин був виготовлений в Китаї за часів Середньовіччя, його історія налічує вже близько 2 тисяч років. З тих пір і до сьогоднішнього дня китайська сатин нікому не вдалося перевершити за ніжності і м’якості.

Свою назву він отримав від імені, яким араби називали китайську гавань, звідки вони привозили цю вишукану тканину з шовковистою поверхнею. Споживачі швидко оцінили сатин: з нього шили скатертини, одяг, штори, серветки. Сьогодні Китай можна по праву назвати світовим лідером з виробництва постільної білизни з сатину.

Оригінальний сатіновий блиск на тканини з’являється в результаті її спеціальної обробки лугом. Цей процес носить назву мерсеризация (від імені Дж.Мерсера, автора даного винаходу). Можна цей блиск отримати й іншим шляхом – каландруванню (прокатка між роликами з одночасним впливом на тканину температури і тиску).

Сатинові тканини бувають різної якості. Дуже високо цінується мако-сатин – тканина, що отримується з єгипетського довговолокнистої бавовни Абассі. Постільна білизна з мако-сатину коштує дорожче, але це компенсується його високою якістю.

Атласне і жакардове переплетення характерно для сатину-жаккарда. Дана техніка дозволяє отримати гарний матеріал зі складними малюнками різних відтінків кольору і розмірів.

Кращий вибір більшості покупців – постільна білизна з сатину

Хоча з сатину шиють всілякі предмети для домашнього побуту, але найбільше популярно сатинова постільна білизна. Воно не мнеться, що не холодить і не ковзає, як, наприклад, шовк. Сатин схожий на шовк своїм блиском, повітряною фактурою, але набагато дешевше його. Сатинове білизна довговічне, зносостійкість. Є комплекти ошатні, подарункові, повсякденні, але будь-які з них мають привабливий вигляд, багату гаму відтінків кольору. Забарвлення і декорування можуть бути різними: смужки в поєднанні зі східними візерунками, плавні переходи відтінків кольору, яскраві контрасти.

Для сатинового білизни не потрібно особливого догляду. Його можна випрати більше 200 разів, і при цьому вона не злиняє, не сяде, що не порветься. Єдине, що слід дотримуватися при пранні – не класти його разом з білизною з синтетики і не відбілювати за допомогою засобів, що містять хлор.


Залишити коментар