Побутові мінімийки: експлуатаційні характеристики

Побутові мінімийкиКому і навіщо потрібні побутові мінімийки? Кожному, хто хоч раз бачив мінімийки в роботі, здасться, що це – іграшка для дорослих, які бажають в жаркий день похлюпатися з водою, влаштувавши День Нептуна. І ви будете праві. Мінімийка, навіть побутова, потягне з сімейного бюджету значиму суму не тільки на вартість самого пристосування і комплектуючих запчастин, але і на витратні матеріали (воду, миючі засоби) та енергоресурс. А результат її роботи навряд чи компенсує витрати, хіба що подарованим задоволенням від процесу.

Навіть побутові мінімийки являють собою складну систему водопідведення, працюючу під тиском, створюваним насосом, який приводиться в роботу електродвигуном. У комплект апарату входять спеціальні шланги високого тиску, різної конструкції насадки, одна або дві ємності для миючих засобів, а часто і накопичувальний бак для води (у більш дорогих удосконалених і професійних моделях) для захисту роботи насоса у випадках перебою з водою. Все це позначається на вазі апарату і його ціні відповідно. А деякі пристосування і насадки в комплект не входять, їх доводиться купувати додатково. При цьому важливі для процесу експлуатації міні-мийки питання водопідготовки вам доведеться вирішувати додатково самостійно. Це означає, що якщо плата за витрату водопровідної води для вас не має значення, то проблем не виникне – ви маєте достатній тиск на вході і задовільну якість води для експлуатації міні-мийок. Але якщо ви збираєтеся використовувати воду з відкритих джерел (ставок, річка, бочка з дощовою водою), то повинні враховувати, що від її низької якості залежить ресурс роботи мінімийки. Навіть не дивлячись на те, що побутова мінімийка комплектується фільтрами грубого (часто і тонкого) очищення, вода з мілкодисперсними і розчиненими забрудненнями завдає шкоди і насосу, і всій системі водоподачі в мийці. У цьому плані Мінімийки можна порівняти із звичайною пральною машиною, тут вам і сухий залишок, і розчинні домішки – все грає роль. Самодіяльна комплектація додатковими фільтрами для води низької якості звичайно ж помітно відіб’ється на зниженні потужності мінімийки.

Але перейдемо до головного питання: які завдання можна вирішити за допомогою побутової мийки високого тиску? В першу чергу самоокупність мийки залежить від того, чи є ви власником авто. Тоді, цілком ймовірно, що витрати на мийку автомобіля в автосервісі можуть перевищувати витрати на придбання та утримання мінімийки. Також апарат можна використовувати для миття бетонних покриттів і доріжок, фасадів будівель, гаражних воріт, мотоциклів та велосипедів, і інший колісної техніки, для миття килимів та килимових доріжок, теплиці, вікон, лавок і лавок, парканів та огорож, якщо виникне така необхідність. Використовуючи відповідні насадки, побутову мийку високого тиску можна навіть використовувати для поливу газону. Але найкраща можливість потужних мінімийок – прочистка стічних і каналізаційних труб, які забилися, для чого в комплекті таких мийок передбачена навіть спеціальна насадка.

Як повинно бути зрозуміло, мийки високого тиску відрізняються по класу експлуатації на професійні агрегати і побутові компактні моделі на колесах, які можна переміщати своїми силами з місця на місце. Розміри, мобільність і вага побутової мийки високого тиску істотно менші, ніж у професійній, за рахунок відсутності функції підігріву води (відсутня дизельна пальник і паливний бак). Вироблювана тиск у побутових мийок лежить в діапазоні 20-150 бар, приміром для миття автомобіля цілком достатньо без шкоди ЛК-покриттю 70 бар. А при використанні миючих засобів та шампунів необхідно і взагалі вибирати найменший тиск до 30 бар, в іншому випадку піна буде витрачена марно, так як змиється потоком, не вступивши в реакцію з забрудненнями. Регулювання тиску та витрати води відбувається за рахунок клавіш, які можуть бути розташовані як на пістолеті, так і на корпусі мийки. Природно, що жати кнопочки на пістолеті зручніше, ніж нагинатися до корпусу кожен раз. У деяких моделей мінімийок є вбудований манометр «а-ля додатковий бонус».

Треба розуміти, що при зниженні витрати води тиск в міні-мийці буде продовжувати нагнітатися, цей фізичний процес неминучий в такому циклі, тому сучасні моделі мінімийок оснащені запобіжним пропускним клапаном, який дозволяє воді циркулювати всередині системи, якщо ви на якийсь час залишили пістолет без уваги і не вимкнули електроживлення. Але час безперервної роботи мийки у всіх моделей обмежена (див. інструкцію до моделі). Так як при створенні тиску відбувається перетворення кінетичної енергії в теплову, сама мийка може сильно розігріватися, особливо в теплу погоду, навіть без функції підігріву води. Тому виробники обмежують роботу насоса спеціальним термореле, що реагують на температуру води в системі: навіть якщо використовується вхідна вода з температурою вище 50 о С (у всіх моделей по-різному, від 40 до 80 о С), то побутова мийка автоматично відключить роботу, щоб уникнути пошкодження насоса. Це так звана система автоматичного відключення. Якщо вода в незахищеному насосі перегріється, то ефект кавітації не змусить себе чекати: через різницю тисків виникає дуже сильна руйнівна сила в момент компенсації тиску і насос може рознести на частини, або постраждає поршень. Наступне включення треба проводити після остигання мотора. А нагріваються мийки досить швидко через жаркої літньої погоди і через перетворення кінетичної енергії в теплову при нагнітанні тиску. Тому не варто думати, що з мінімийки можна впоратися швидше, ніж в ручну. Не завжди це так. Звичайно, мінімийка врятує, коли лінь нагинатися і здійснювати зайві рухи тіла, – це обладнання для не ледачих, які люблять працювати «з перекурами» і не втомлюватися в процесі.

При недостатньому тиску води на вході (в разі використання її з відкритих джерел) тиск струменя падає за рахунок витрачання потужності на самостійне всмоктування насосом води. У мінімийці для таких цілей застосовуються двухплунжирні насоси. Для дбайливого використання агрегату краще наповнити чисту бочку (наприклад, для душу) і розташувати її на рівні 3-4 метри над землею, а забір води зробити у дна бочки.

В інструкції всіх моделей мінімийок переконливо рекомендують не включати живлення насоса, якщо система не заповнена водою, інакше двигун може згоріти. Тобто, спершу відкривають воду і стравлюють повітря, а після включають двигун. При включенні в роботу мийки в холостому режимі двигун піде в рознос. Щільність води в 100 разів більше щільності повітря, і в холостому режимі кількість обертів двигуна різко зростає (через відсутність протидіючих сил, відсутності опору води), двигун просто згорить. На такий випадок в інших електроприладах (наприклад – в комп’ютерах) стоїть чутливий фотоелемент, що спрацьовує на автовідключення при збільшенні оборотів мотора. Що стосується мінімийок – то щодо наявності подібної захисту в моделях краще дізнатися у продавця. По закінченню процесу експлуатації мийки високого тиску також важливо злити з системи всю воду, і з накопичувального бака (якщо такий є), особливо взимку. Замерзла всередині вода може пошкодити деталі насоса.

Виробники мінімийок заявляють, що їх експлуатація суттєво економить воду при митті, наприклад, автомобіля. Але цю економію прорахувати насправді нелегко – це не посудомийна машина, в якій посуд миється в замкнутому просторі зі строго розрахунковим обсягом води. У різних моделей мінімийок подача води теж різна: одні видають 300 л / год, інші 700 л / год і навіть більше. Логічно, що чим більший витрата води забезпечує мийка, тим швидше ви впораєтесь з роботою і тим більше поверхонь зможете відмити.

Якість миття важкодоступних поверхонь у автомобіля і пр. залежить не стільки від потужності апарату, скільки від використовуваної насадки (рельєфної, шарнірної, роторної), вибору і витрати кількості миючого засобу, ну і в першу чергу – від роду забруднення. Від потужності агрегату залежить витрата води (так звана продуктивність насоса), подача (напір) струменя і швидкість прибирання поверхонь з великої площі.

Корпус насоса побутової мінімийки може бути виконаний з різних конструкційних матеріалів, а найбільш зносостійкі додають агрегату вартості. Найбільш дорогі і надійні корпуси виготовлені зі сплаву алюмінію з кремнієм, так званого силуміну, особливо потужні мінімийки роблять латунними. «Вразливим» ланкою в мийці є поршень насоса, тому важливо, з якого матеріалу він виготовлений. Важливо приділити увагу у виборі агрегату і таким деталям, як довжина мережевого шнура, що забезпечує мобільність пристосування, і довжина шланга високого тиску (спрощує роботу з високими фасадами), його маневреність або гнучкість.


Залишити коментар