Пневматичні гвинтівки

гвинтівкаНа сьогоднішній день для любителів полювання пропонується досить серйозний асортимент різних пневматичних гвинтівок, які відрізняються одна від одної калібром, моделями і типом роботи.

Слід зазначити, що якщо ви є любителем-початківцем, то навряд чи зможете розібратися в такій неймовірній кількості пневматичної зброї.

Почнемо з того, що в далекі часи такого роду зброю виробляли штучно збройові майстри. У ті часи виготовлення зброї було дуже важкою і трудомісткою справою, що і впливало на вартість. Саме тому купити рушницю міг далеко не кожен.

А ось в наші дні ситуація зі зброєю і його покупкою кардинально змінилася і тепер її може купити кожен бажаючий, адже в наші дні процес виробництва пневматики механізований і комп’ютеризований, зробивши доступнішим цей вид продукції.

Завдяки практично повсюдному виробництву, простоті експлуатації та доступності пневматична зброя дуже популярна на сьогоднішній день серед різних верств населення.

Чим відрізняється пневматична зброя ?

На даний момент виробляється даний вид зброї наступних калібрів: 4,5 мм, 5,5 мм і 6,35 мм. Вітчизняний виробник випускає тільки рушниці з калібром 4,5 мм, який оптимально підходить для тренувально-розважальної стрільби на природі або в якомусь іншому віддаленому від людей місці, завдяки чому ризик отримання травм від недотримання елементарних правил зводиться до мінімуму, та й потужність такої зброї невисока.

Що ж стосовно пневматичної зброї, яка має калібр 5,5 мм, то вона вже розроблялася для промислу – полювання на птицю і дрібних звірів. Зброя, яка може похвалитися калібром 6,35 мм, забезпечує невисоку проникність і має круту траєкторію. Крім того, кулі для такої зброї важко дістати, та й коштують вони досить дорого.

За принципом роботи пневматична зброя поділяється на:

  • Газобалонну (працюють не стисненому вуглекислому газі, одержуваному з балона);
  • Пружинно-поршневу (постріл забезпечується за рахунок різкого розпрямлення пружини, яка подає повітря в ствол, тиском якого і викидається куля);
  • Компресійні рушниці (необхідний тиск повітря досягається ПТЕМ поетапного нагнітання).

Слід зазначити, що пружинно-поршневі також діляться ще на два види: гвинтівки, які мають нерухомий ствол, і гвинтівки-переломки, в яких стовбур є важелем взведення.

У кожного виду перерахованих вище пневматичних гвинтівок є свої переваги і недоліки, які обов’язково слід знати, якщо ви маєте намір придбати таку зброю.

Як правильно вибрати пневматичну гвинтівку ?

На даний момент у спеціалізованих магазинах є досить солідний асортимент пневматичної зброї, серед якого ви зможете знайти і вітчизняні, і зарубіжні моделі. Яку вибрати і якого типу, кожен повинен вирішувати виходячи зі своїх вимог і призначення даної зброї, а також суми, якої він готовий пожертвувати заради придбання такої зброї. Також обов’язково визначтеся з тим, з яким принципом роботи гвинтівка вам найбільше підходить.

Ретельно вивчивши всі переваги і недоліки тих чи інших гвинтівок, ви зможете легко і правильно вибрати саме таку пневматичну зброю, яка вам необхідна, а значить багато років зможете користуватися і отримувати задоволення від експлуатації якісної та зручної зброї.


Залишити коментар