Перетворювач іржі

Перетворювач іржіІржею називають оксид заліза. Поява іржі – ознака того, що метал вступив в контакт або з киснем, або з водою. Поверхня чистого заліза зазвичай нейтральна до таких впливів, окислюється тільки метал, що має певні домішки – вуглець, сірку, фосфор і пр. Також окиснюючу дію можуть надавати оксид сірки і вуглекислий газ, що міститься у воді.

Небезпека іржі полягає в тому, що вона повільно роз’їдає виріб зі сталі або чавуну, поступово змінюючи його форму і об’єм. Окислення заліза грає виключно руйнівну роль.

У багатьох випадках, щоб уникнути появу іржі деталь покривають спеціальним покриттям, зокрема, для цього використовують оксид хрому. Але що, якщо процес окислення сплаву заліза вже розпочато?

У цьому випадку може допомогти перетворювач іржі. Він не тільки усуває окислення, поступово роз’їдає метал, але і створює міцну захисну плівку з продуктів окислення. В основному перетворювач іржі використовують для того, щоб захистити від корозії конструкції, виготовлені з вуглецевих або низьколегованих сталей. При цьому шар окису заліза не повинен бути більшим ніж 100 мкм. Перетворювач іржі нерідко виготовляють з фосфорної кислоти, а також оксикарбонової кислоти, таніну і навіть цементу. Його можна придбати у вигляді емульсії, розчину або суспензії.

Різні види цього засобу діють по-різному. Умовно їх поділяють на кілька основних груп: перетворювач іржі в грунт під лакофарбові покриття; стабілізатори продуктів корозії, які перетворять гідрати окису металу у більш стійкі хімічні сполуки; перетворювачі продуктів корозії, що перетворюють іржу в малорозчинні солі; особливі пенетраційні суміші, які мають властивість ущільнювати продукти корозії.

У виборі способу нанесення засобу на поверхню сталі основну роль грає в’язкість того чи іншого засобу. Залежно від його консистенції, преобразователь ржавчины наносять струменевим обливом, зануренням, пензликом або методом розпилення. Перед тим як покрити поверхню металу відповідною сумішшю, потрібно її підготувати. Необхідно зчистити пластові продукти корозії та сипучі шари іржі.

Перетворювачі протипоказані до застосування в тих випадках, коли окислення було викликано атмосферою, яка містить підвищену кількість аміаку, сірководню або сірчистого газу.

Якщо іржа покрила які-небудь деталі вашого автомобіля, варто використовувати спеціальні види перетворювача іржі в грунт. Вони ліквідують старий шар корозії і не дають утворитися новому шару. Засіб може змінити колір поверхні в залежності від виду корозії. Спершу підготуйте деталь – приберіть бруд і мастильні матеріали, якщо вони на ній присутні. Металевою щіткою зніміть продукти корозії. Потім змийте з її поверхні залишки забруднення. Струсіть перед вживанням перетворювач іржі. Суміш наноситься на підготовлену поверхню.


Залишити коментар