Опалювальні котли

Опалювальний котелОпалювальний котел можна назвати серцем системи опалення. Саме він є джерелом тепла для всієї системи опалення дач, котеджів або промислових об’єктів. Випускаються моделі опалювальних котлів, що працюють на певному паливі, наприклад, на дровах, вугіллі, газі, відпрацьованому маслі, так і комбіновані системи, які здатні працювати на декількох видах палива на вибір.

Опалювальні агрегати (котли), що працюють на твердому паливі, з’явилися раніше за інших, а головна їх особливість – це відсутність автоматизації роботи пристрою, тому дрова чи вугілля необхідно підкладати вручну.

Більш зручні у використанні котли на газі або рідкому паливі. Дані види палива можливо подавати автоматично, що дозволило повністю автоматизувати роботу котла, від подачі палива, до підтримки заданої температури і контролювання роботи системи.

Перш ніж підібрати потрібну вам модель і купити, бажано детально вивчити як технічні характеристики пристрою, так і умови, в яких буде працювати котел. При недостатній потужності котел просто не зможе забезпечити потреби системи, а при значному надлишку потужності ви просто витратите кошти даремно. Також важливо вибрати, на якому паливі працюватиме ваш опалювальний котел .

Найбільш вигідний варіант – це природний газ. Серед таких моделей є поділ на енергонезалежні моделі та моделі, яким потрібна електрика для роботи.

Котли, які працюють на твердому паливі теж мають свої переваги, такі як доступність і невисока ціна палива, а також невелика ціна самих котлів.

Для деяких підприємств найбільш вигідний вид палива – це відпрацьоване масло або дизельне паливо. Вартість таких опалювальних приладів також нижче, ніж у газових.

Найбільш простий, безпечний і надійний варіант – це електричні опалювальні котли . Легкі в установці і практично безшумні. Але даний тип обігрівачів має і суттєві недоліки: це залежність від подачі електроенергії і вартість електрики. Можливо спільно використовувати електрокотел і, наприклад , газовий опалювальний котел .

При виборі потужності пристрою необхідно враховувати основні умови, до яких можна віднести розмір і утеплення опалювального приміщення, а також температуру повітря на вулиці. Важлива особливість є при виборі потужності газових котлів. Зазначена виробником потужність доступна тільки при певному тиску газу, яке не завжди доступно, тому потужність пристрою повинна бути з невеликим запасом від розрахункової.

Також, при виборі, варто звернути увагу на наявність системи автоматичної підтримки температури і програмування роботи приладу. Всі сучасні опалювальні прилади виключно надійні, але при цьому володіють повноцінною гарантією від виробника. Найбільш поширений термін гарантії 1 рік, а середній термін експлуатації до 15 років.