Навіщо потрібен перетворювач частоти електродвигуна?

перетворювач частотиЕлектродвигун змінного струму незамінний, але володіє одним недоліком – можливості регулювання частоти обертання він не має. Один з видів такого двигуна – синхронний – використовується для приводу машин постійної швидкості і в безперервно діючих установках, тому особливої необхідності в регулюванні швидкості обертання немає. Другий вид електродвигунів змінного струму, асинхронний, використовується в багатьох галузях промисловості, де необхідне регулювання швидкості обертання. Завдяки своїй низькій вартості, конструктивній простоті і високій експлуатаційній надійності асинхронні электродвигатели змінного струму отримали широке поширення.

Управління швидкістю обертання дозволяє збільшити термін експлуатації технологічного устаткування і більш економно використовувати енергоресурси, збільшити ступінь автоматизації виробництва і знизити витрати на профілактичні та ремонтні заходи. Можливість регулювання швидкості обертання дають кілька пристроїв: гідравлічна муфта, механічний варіатор, система генератор-двигун, додатково вводяться в фазний ротор або статор опору і перетворювач частоти. Для перших чотирьох пристроїв характерні такі недоліки, як недостатньо висока якість, складність в експлуатації, неекономічність і вузький діапазон регулювання.

Преобразователь частоты таких недоліків немає. Регулювання швидкості обертання електродвигуна в даному випадку проводиться шляхом зміни частоти і величини напруги живлення двигуна. ККД подібного перетворювача складає близько 98%, система управління на основі мікропроцесора контролює безліч параметрів, знижуючи ймовірність виникнення аварійних ситуацій, і забезпечує високу якість управління асинхронним двигуном.

За способом перетворення енергії розрізняють безпосередні та двоступеневі частотні перетворювачі. На сьогоднішній день перетворювачі другої групи більш поширені. Основними їх елементами є випрямляч, що перетворює енергію змінного струму в енергію постійного, та інвертор, який виконує зворотне перетворення. Також двоступеневі перетворювачі називають перетворювачами частоти з ланкою постійного струму.

Залежно від способу управління електродвигуном, існують перетворювачі зі скалярним і векторним керуванням. Скалярний спосіб управління, навіть при використанні заводських налаштувань, дозволяє здійснювати легке регулювання. Для налаштування векторного перетворювача необхідні глибокі знання в області пристрою електричних машин та електроприводу, але такий перетворювач дає можливість здійснювати більш якісне управління електродвигуном.


Залишити коментар