Миючі засоби для миття посуду

миючі-засобиКожному з нас щодня доводиться займатися миттям посуду. Від цього ні куди не підеш. Зараз для полегшення цього завдання існує стільки різних засобів для миття посуду, що очі розбігаються. Користуючись такими засобами, хочеться, щоб руки залишалися м’якими і доглянутими і зберігся бездоганним манікюр.

Але як це зробити, якщо кожен день і не один раз доводиться мити посуд, адже посудомийні машини є далеко ще не в усіх. Як вибрати моющее для посуды от компании КристалКлин, щоб вони були економічними, легко відмивали жир, були з приємним запахом і, найголовніше,  були не шкідливими для шкіри рук?

З чого складаються миючі засоби?

Нам постійно і скрізь радять: читайте склад. При покупці засобів для миття посуду деколи склад написаний так дрібно, що прочитати його навіть в окулярах неможливо. Хоча складу всіх засобів практично однаковий. Різниця полягає лише в тому, які барвники та ароматизатори туди додані. Але основні складові, в інтересах нашого здоров’я, ми повинні все-таки знати.

За походженням  миючі засоби бувають:

  • Похідними нафтохімічного процесу: ацетон, етиловий спирт, хлор, оцет і т.д.;
  • Тваринного походження – з тваринних жирів;
  • Рослинного походження – з пальмової олії, цукру, крохмалю тощо

Якщо вам вдасться прочитати на етикетці склад миючого засобу для посуду, то ви помітите, що найголовнішим залишається ПАР (поверхнево-активні речовини). За хімічною структурою їх декілька, але найнебезпечнішими вважаються аніонні. Говорячи простою мовою, ці речовини взаємодіють з жиром на поверхні посуду. Вони утворюють з частинками жиру сполуки, які легко змиваються з поверхні посуду, не залишаючи слідів на поверхні. Але чи так це насправді?

Миючі засоби – шкода для людини

За ступенем впливу на людину миючі засоби можуть бути нейтральними і агресивними. Якщо нейтральні, то їх кількість не повинна перевищувати 30%, агресивних не повинно бути взагалі: якщо вони будуть присутні, то ви відразу помітите їх дію на собі.

Допоміжні речовини (солі перекисних кислот, силікати натрію, фосфати і бікарбонат) підсилюють очищаючі властивості миючих засобів, дезінфікують, відбілюють, а також зменшують їх негативний вплив на людину, а іноді вони служать для доведення засобів до потрібного обсягу. Крім них є барвники та ароматизатори, які часто є причиною виникнення самих різних алергічних реакцій.

Ферменти, що входять до складу деяких засобів, допомагають видаляти білкові забруднення. Але деякі з них, наприклад, діетаноламін, здатні руйнувати клітини печінки.

Гліцерин, який входить до складу, відповідно до реклами здатний захистити і пом’якшити шкіру рук. Насправді ж, не встигаючи вбратися в шкіру, він тут же змивається з водою.

Як правильно мити посуд миючим засобом?

Реклама і деякі публікації в журналах кажуть, що сучасні мийні засоби для посуду нешкідливі і легко відмиваються навіть у холодній воді. Але, згідно зі спостереженнями, кожен з нас протягом року випиває 0, 5 л рідини для миття посуду. Яким чином?

Через нашу лінь або брак часу ми недостатньо обполіскуємо вимитий посуд від миючого засобу. А це загрожує серйозними наслідками для нашого здоров’я, починаючи від алергічних реакцій і закінчуючи онкологією. Тому, що всі хімічні сполуки мають властивість накопичуватися в організмі, які потрапляють в наш організм через шкіру рук або погано відмиту від засобу посуд. І якщо ви все-таки вибрали засіб для миття посуду, то дотримуйтеся цих нескладних правил.

Поради

Обов’язково мийте посуд в гумових рукавичках.

Для того, щоб засіб повністю відмився, необхідно посуд прополіскувати під проточною водою не менше 15 секунд.

Користуйтеся натуральними засобами для миття посуду.

Слід зазначити, що густота рідкого миючого засобу або гелю, не впливає на якість миття посуду. Це всього лише знову рекламний хід. Чим густіший миючий засіб, тим більше в ньому солей. А це знову ж шкідливо для організму.

Є тест, за допомогою якого можна визначити якість вимитого посуду. Вірніше, чи залишилося на посуді після його миття, залишки миючого засобу. Візьміть спиртовий розчин фенолфталеїну, його можна купити навіть в аптеці. Змочіть ватяну паличку цим розчином і проведіть по поверхні вимитої і сухої посуди. Якщо протягом хвилини з’явиться рожеве забарвлення, це означає, що ваша посуда була погано відмита водою від засобу. Якщо ж посуд відмитий добре, то ніякого сліду не буде. А якщо провести пальцем по посуді, ви почуєте характерний скрип чистого посуду.

Натуральні миючі засоби для посуду

Наші бабусі і мами не знали сучасних миючих засобів для миття посуду. Вони користувалися тим, що було під рукою. Але тим не менш посуд їх завжди був чистим. Згадаймо,чим вони мили свій посуд. Це звичайна харчова сода, господарське мило, гірчичний порошок.

Всі ці засоби нам знайомі і є на кожній кухні. Шкоди від них ніякої немає, крім цього вони мають прекрасні  миючі, знежирюючі, дезинфікуючі властивості. Їх можна використовувати окремо, а можна приготувати домашній засіб для миття посуду.

 


Залишити коментар