Мотопомпа дизельна

Мотопомпа дизельнаДосить часто складаються ситуації, коли ми маємо потребу у великій кількості води, наприклад, полив газону за містом або наповнення штучного водоймища. Та зворотні ситуації, коли треба відкачати воду із затопленого підвалу, осушити будівельний котлован від брудної дощової води. Як правильно вибрати мотопомпу та не помилитися у її продуктивності?!

Мотопомпи бувають двох або чотиритактними, а також дизельними.

Мотопомпи потрібні для автономної подачі, перекачування, перемішування величезних обсягів води. Їх застосовують в іригації, сільському господарстві, при пожежах, при осушенні водойм і басейнів, інших затоплених об’єктів.

Мотопомпа бензинова працює на чотиритактному бензиновому двигуні. Вона може мати саму різну потужність, починаючи від 600 до 1600 літрів за хвилину. В якості палива використовується особлива суміш із масла і бензину. Дизельна мотопомпа відрізняється досить високою ціною. Правда витрати на купівлю швидко окупляться, оскільки агрегат працює на дешевому паливі. Мотопомпа дизельна цінується споживачами за свою надійну і довговічну роботу. Крім того, вона дуже проста в управлінні.

Мотопомпа дизельна являє собою автономну установку, яка складається з двох основних частин: двигуна внутрішнього згорання і відцентрового насоса. Двигун внутрішнього згоряння дає крутний момент на вал насоса, на якому встановлені лопатки, що приводять у рух робочу рідину. Основу робочого механізму складає обертове колесо, яке складається з двох з’єднаних лопатями дисків. При роботі насоса порожнини між лопатями заповнюються речовиною, яку перекачують. При обертанні колеса на рідину діє відцентрова сила, яка створює різницю тисків в середині і на периферії, внаслідок чого рідина потрапляє ззовні в центр центрифуги і викидається назовні через вихідний патрубок.

Мотопомпи з дизельними двигунами володіють рядом переваг, що пояснюють їх зростаючу популярність.

Основним плюсом дизельних мотопомп є висока потужність і продуктивність. Вони здатні перекачувати не тільки воду з великими частками сміття, але і в’язкі рідини, з продуктивністю від 8 м3 до 1200 м3. До того ж, даний вид мотопомп володіє високими показниками зносостійкості і може застосовуватися в будь-яких, навіть самих несприятливих умовах. Ще однією перевагою є економія на паливі, оскільки мотопомпа дизельна працює не на дорогому бензині, а на більш дешевій солярці. Цей фактор особливо важливий у випадках, коли мотопомпи використовуються регулярно і витрати палива великі.

До недоліків дизельних мотопомп можна віднести високий рівень шуму і дещо більш високу, у порівнянні з бензиновими моделями, ціну. Правда, високі початкові витрати на покупку дизельної мотопомпи швидко виправдовуються за рахунок економії на паливі.


Залишити коментар