Модульні джерела безперебійного живлення

джерела безперебійного живленняМодульні джерела безперебійного електроживлення спеціально розроблені для гарантування максимально можливої безпеки і надійності при живленні особливо відповідального навантаження, незалежно від параметрів електромережі. Цей результат був досягнутий за рахунок комбінації мікропроцесорної системи управління з розвиненою логікою і модульних силових блоків, що працюють в режимі «on-line», що використовує технологію високочастотного широтно-імпульсної модуляції для забезпечення найкращих результатів з точки зору якості вихідної напруги, потужності, надійності і стабільності роботи.

Крім того, модульна конструкція з надмірністю забезпечує можливість безперервного отримання енергії навіть у разі пошкодження одного силового модуля. Завдяки цьому забезпечується відповідна висока експлуатаційна надійність. При розробці установки особливу увагу було приділено розробці вхідний щаблі, яка, крім класичних функцій фільтрації та контролю вхідної напруги, контролює також потужність, що забирається з мережі, і завжди підтримує форму напруги близькою до ідеальної синусоїдальної формі. Тим самим були виключені повторювані сплески споживаної потужності в мережевих блоках харчування, що використовуються в області обробки даних і коефіцієнт вхідної потужності підтримується на рівні, близькому до 1 (з дотриманням європейських вимог).

Суттєві відмінні особливості цього новаторського типоразмерного ряду установок безперебійного живлення можна сформулювати наступним чином:

 • Надмірність (за рахунок використання більш, ніж однієї силової плати};
 • Робота в режимі «on-line» з подвійним перетворенням (максимальна блокування припинення електроживлення);
 • Відсутність часу перемикань мережа / батарея;
 • Можливість розширення стандартної потужності і ємності за рахунок установки додаткових (модульних} блоків; коефіцієнт вхідної потужності практично = 1, незалежно від прикладеного навантаження; абсолютна стабільність вихідної напруги незалежно від прикладеного навантаження і мережевої напруги;
 • Система управління з розвиненою логікою точки впливу внутрішніх акумуляторів, залежно від мережевої напруги і прикладеного навантаження;
 • Винятково високі пускові характеристики завдяки розмірам комутаційних ланцюгів, обраним із запасом;
 • Датчик для правильного підключення нульового проводу на вході для забезпечення максимально можливої безпеки оператора і підключених споживачів;
 • Виключно висока енергетична потужність;
 • Безшумна робота; • Відсутність перешкод на екрані дисплея;
 • Зовсім не потрібне технічне обслуговування;
 • Комп’ютерний інтерфейс RS232 (CCITT V28} з можливістю запиту робочих параметрів і звіту установки безперебійного живлення.
 • Можливість контролю та дистанційного керування.
 • Сигналізація типу «сухий контакт»

Принципи роботи

При наявності напруги на вході здійснюється його фільтрація і випрямлення за допомогою спеціального вхідного каскаду (регулятор коефіцієнта потужності). Одночасно здійснюється оптимізація відбору потужності з мережі і коефіцієнт потужності коригується на рівні менше або дорівнює одиниці. Цей каскад може здійснювати харчування вихідного інвертора навіть при дуже низьких вхідних напругах. Ця властивість виявляється особливо цінним при дуже низьких навантаженнях, складових близько 50% номінальної навантаження. При цьому при напрузі до приблизно 100 В можливий режим роботи від мережі, без необхідності відбору енергії від батарей. Це пристрій керування включенням батареї з розвиненою логікою було розроблено з метою мінімально можливого використання ємності батареї. Напруга, випрямлена в першому каскаді, перетворюється потім за допомогою високочастотного інвертора, для отримання “чистого” сінусообразную вихідної напруги з виключно низьким спотворенням (коефіцієнт нелінійних спотворень); швидкодіюча синхронізована шунтовая схема спрацьовує у випадку піків вихідної напруги, що перевищують вихідну потужність інвертора, як наприклад , при включенні особливих периферійних пристроїв, розмагнічуванні великих екранів моніторів і т. д.

При відсутності мережевої напруги або наявності недостатнього мережевої напруги відбувається автоматичне включення каскаду посилення напруги, що забезпечує разом з батареями безперебійне електроживлення вихідного інвертора і – тим самим – навантаження. Під час нормальної роботи спеціальний датчик перевіряє різниця потенціалів між нульовим проводом і проводом заземлення. У разі, якщо ця різниця потенціалів є дуже великою, включається пристрій захисту на вході і пристрій безперебійного живлення перемикається на режим роботи від батареї, при цьому виробляється і сигналізація наявності несправності. Програмне забезпечення може бути також налаштоване таким чином, щоб вироблялася індикація тільки порушення функціонування установки.

Всі без винятку функції установки безперебійного живлення контролюються мікропроцесорним пристроєм, який може також контролювати особливі виробничі умови, записувати їх в пам’ять і управляти підключенням комп’ютера до установки безперебійного електроживлення за допомогою послідовного інтерфейсу (RS232). Таким чином, можна контролювати в реальному режимі часу робочі параметри і порушення функціонування установки. Модульні ДБЖ некритичні до схеми заземлення на вході і виході і можуть працювати як з “глухозаземленою нейтраллю”, так і з “ізольованою”


Залишити коментар