Люстри

Галогенні лампиЗ різноманіття освітлювальних приладів, представлених в торгових комплексах та інтернет-магазинах, вибрати люстру дуже складно. Купити люстру, і не помилитися у виборі – ось головне завдання покупця. В основному ринок забитий люстрами китайського виробництва, але навіть їх не висока вартість, не завжди відповідає їх якості. Так як же вибрати люстру в цьому достатку?

Для початку, потрібно визначитися зі стилем. Популярні напрямки – це класичні люстри і світильники в стилі модерн і хай-тек. Але, звичайно ж, не варто забувати і про кришталеві люстри, які не підвладні часу і новомодним сумнівним тенденціям. Ще є люстри в стилі флористика, але вони менш за все затребувані на ринку світильників сьогодні. По друге, потрібно розібратися з розмірами люстри. З урахуванням не високих стель в наших панельних будинках, слід вибирати люстри стельового типу. Такого роду світильники зорово не зменшують висоту стель в квартирі, і навіть навпаки допомагають їх візуально збільшити. Класичні підвісні люстри і світильники краще всього використовувати для приміщень з високими стелями або там, де вони не заважатимуть вільному переміщенню людей, наприклад, над столом на кухні або їдальні та ліжком у спальні.

Якщо ви змогли визначитися зі стилем і розміром, то можна перейти безпосередньо до висвітлення. Загальноприйнята норма освітлення, це 150 Ватт, на 10 кв. м, але можу вас запевнити, що світла багато не буває. Тим більше, що зараз, замість звичайних клавішних вимикачів можна встановити димер, тобто регулятор потужності світла. В першу чергу рекомендую вибрати люстри в дитячу кімнату, на кухню і в вітальню, де потрібно якомога більше світла. Менше світла вимагають люстри для спальні, де звичайно використовується приглушений світловий потік.

У висновку хотілося б відзначити, що, як такі, люстри не класифікуються за критерієм використання для якихось певних типів кімнати або приміщень. Наприклад, при бажанні можна навіть встановити велику кришталеву люстру в невеликій спальні. Як бачите, єдиний критерій, по якому можна вибрати люстру додому – це ваш смак, фантазія, і здатність конкретної люстри вписатися у ваш інтер’єр.


1 коментар до публікації “Люстри”

Залишити коментар