Конструкції комплектних розподільних пристроїв (КРУ)

Розподільний пристрій, всі основні елементи якого виготовлені і випробувані на заводі і поставляються комплектно разом з обладнанням і апаратурою в зібраному або повністю підготовленому для збирання вигляді, називається комплектним розподільним пристроєм (КРУ).

Комплектні розподільчі пристрої служать для прийому і розподілу електроенергії і виконуються із шаф з вбудованими в них апаратами для комутації, управління, вимірювання, захисту і регулювання.  Шафи КРУ представляють собою жорстку металеву конструкцію, яка захищає персонал від випадкового дотику з струмопровідними і рухомими частинами, укладеними в оболонки, та обладнання від попадання твердих сторонніх тіл.

Комплектні розподільчі пристрої розрізняють за призначенням, конструктивним виконанням, типом основного комутаційного апарату, умовами обслуговування та експлуатації, захищеності струмоведучих частин, родом оперативного струму, умов навколишнього середовища і кліматичних.

Больше узнать о технических характеристиках камер КСО-393 вы можете на сайте electrogr.com компании Electro-Group.

За призначенням комплектні пристрої поділяють на КРУ, комплектні трансформаторні підстанції КТП та комплектні струмопроводи.

За конструктивним виконанням КРУ бувають висувні (викатні) і стаціонарні; за умовами обслуговування – одностороннього та двостороннього обслуговування, по захищеності струмоведучих частин – захищеного і відкритого виконання.

Монтаж КРУ зводиться до складання готових елементів, підключення силових кабелів або повітряних ліній і контрольних кабелів.  При використанні КРУ значно зменшуються обсяги будівельно-монтажних робіт і скорочуються терміни їх виконання при розширенні або реконструкції; економляться витрати праці; скорочуються експлуатаційні витрати.  Застосування комплектних електротехнічних пристроїв є основною індустріалізації будівельно-монтажних робіт при спорудженні розподільних пристроїв і підстанцій.

Комплектні РУ напругою до 1 кВ випускаються в звичайному, об’ємному і контейнерному виконанні.  Комплектні РУ у звичайному виконанні розміщують в промислових будівлях звичайного типу, в об’ємному виконанні – в опалювальних, вентильованих і освітлених приміщеннях полегшеного типу, в контейнерному виконанні – у спеціальних контейнерах.

Комплектні розподільчі пристрої в звичайному виконанні складаються з панелей, шаф і блоків, які при монтажі об’єднують в щити.  Залежно від призначення щити можуть бути розподільні, управління, захисні та сигналізації.


Залишити коментар