Кондиціонери – прохолода одним натисканням кнопки

КондиціонериБоротися зі спекою в домі можна за допомогою різної техніки – від старих добрих вентиляторів до все більш популярних кондиціонерів типу спліт і новомодних мобільних установок.

До кожного, навіть самого малопотужного кондиціонера потрібно провести окрему електропроводку та виділити окремий автомат в щитку. При цьому кабель повинен мати поперечний переріз, який відповідає номінальній потужності кондиціонера.

При покупці кондиціонера, вибір повинен бути свідомим, а значить, варто врахувати всі його складові – від технічних характеристик і функціональних особливостей до ціни. Найбільш технологічно складні за конструкцією і за способом монтажу кондиціонерні спліт-системи, які можна купити в місті Львів, завітавши в інтернет-магазин arctic.lviv.ua.

Конструкція спліт-систем

У кондиціонерах цього типу є два блоки – внутрішній і зовнішній. Внутрішній блок, це випарник, що відбирає тепло з повітря всередині кімнати і віддає його теплоносію, який потім віддає його в навколишнє середовище через спеціальний зовнішній блок – або конденсатор. Теплоносієм у ньому служить нетоксичний і безпечний газ – фреон, відомий нам завдяки холодильникам.

Потужність настінних моделей, представлених на ринку, ефективно дозволяє коригувати мікроклімат в приміщеннях площею до 70 м2. Коли потрібно кондиціонувати повітря відразу в декількох кімнатах, які не перебувають разом, можна використати кілька незалежних приладів.

Особливість таких систем (моно-спліт) – наявність зовнішніх блоків. Альтернатива з одним зовнішнім блоком і декількома внутрішніми – система мультиспліт.

При поломці зовнішнього блоку кондиціонування стане неможливим для всіх обладнаних приміщень, та й забезпечити потрібну температуру для різних зон буде складніше. Моно-спліт-системи позбавлені таких недоліків – це повністю незалежні кондиціонери. Вихід одного з агрегатів з ладу ніяк не відіб’ється на роботі інших. У різних кімнатах, обладнаних такими спліт-системами, можна виставити різні режими температури.

Характеристики та вибір кондиціонера

Основна відправна точка для більшості покупців – вартість кондиціонера. І твердження «кондиціонер не може коштувати дешево» частково вірне. При цьому важливо враховувати, що кінцева ціна залежить не тільки від популярності бренду, але і від продавця.

Інша важлива характеристика – це потужність. Від неї залежить обсяг приміщення, що обслуговується і кількість споживаної енергії. Не вдаючись у технологічні розрахунки, варто зауважити, що для правильного вибору потрібно надати консультанту всі вихідні дані: тип і об’єм приміщення, кількість дверей і вікон, а також бік світла, на який вони виходять, середня кількість перебуваючих людей, перелік побутової техніки, матеріал стін.

Рівень шуму внутрішнього блоку становить 25-30 дБ, а зовнішнього – 50-55 дБ, що цілком комфортно для перебування у приміщенні. Дана характеристика залежить від обраної програми роботи, засміченості блоків, якості установки.

Можливості більшості сучасних моделей схожі. У їх перелік входять інтелектуальне управління потоком повітря, антибактеріальна і дезодоруюча фільтрація, іонізація, контроль роботи виходячи з програмованих характеристик.

Монтаж кондиціонера

Якщо Ви прийняли рішення про прихований монтаж кондиціонера в компанії “Арктика” arctic.lviv.ua, то в стінах потрібно прорізати досить глибокі штроби. Діаметр фреонового трубопроводу невеликий, але його необхідно «одягнути» в спеціальну термоізоляцію. При зовнішньому способі монтажу трубопроводи приховують за пластиковими декоративними коробами. Але таке рішення далеко не завжди виглядає органічно.

Перед внутрішнім блоком потрібно залишити достатньо простору – мінімум 1,5-2 м по горизонталі і вертикалі. Зазвичай пристрої намагаються розміщувати ближче до центру кімнати.

Зовнішні блоки, як правило, кріплять на стіну. Для цього в стіні зовні свердлять отвори для кронштейнів і монтують блоки по рівню. Ділянку стіни вибирають там, де буде простіше обслуговуватися пристрій. При цьому слід передбачити захист від опадів, наприклад козирок з металу. Це значно продовжить термін служби системи і захистить її від передчасної поломки.


Залишити коментар