Класи взломостійкості сейфів

сейфНа протязі декількох століть сейфи неодноразово піддавалися змінам і удосконаленню. В першу чергу, це відбувалося по причині підвищення навику зломів серед зловмисників. Відмички, замкова прослушка, врешті-решт, лом. Способів, як зламати ваш сейф може бути дуже багато. З цієї причини були створені різні класи взломостойкості, на них варто звернути увагу, перш ніж купити сейф для офісу чи будинку.

Існує 13 класів по взломостійкості. Зазвичай, у магазинах готових сейфів можна зустріти всі види до 5-го класу. Це стандартні моделі. Вони можуть бути вогнестійкими, зламостійкими або комбінованими. Деякі моделі оригінальні і практичні у виконанні – наприклад, вбудовувані сейфи. В іншому ж, вони виготовляються всі за однією схемою і по стандартному принципу.

Все, що вище п’ятого класу взломостойкості – вже самі по собі ексклюзивні сейфи, які навряд чи можна купити в широкому асортименті. Як правило, такі моделі проводяться виключно на замовлення. Такі сейфи виготовляються з товстих листів сталі. Цей метал або сплав виходить за рахунок спеціальних добавок. Його важко порізати зварюванням, зламати або пробити наскрізь. Крім того, додаються кілька різних видів замків.

У теж час, купуючи сейф, багато хто забуває про питання рентабельності. Наприклад, якщо ваш сейф спробували зламати, але так і не зробили цього, при цьому пошкодивши кодовий замок або ще щось, то ймовірність зміни схованки виникне сама по собі. У цьому випадку часта купівля сейфа буде для вас дорогим задоволенням. Пам’ятайте, що купити сейф для офісу або для інших цілей варто виходячи з одного простого правила: ціна сейфа дорівнює вартості речей, помножених на 10.

До прикладу, якщо орієнтовна вартість коштовностей і документів в сейфі близько 1000 доларів, то сміливо купуйте надійний і міцний сейф за 10 000. Втім, дане правило в першу чергу стосується ділових структур: банки, офіси та інші. Для домашніх умов цілком підійдуть сейфи в ціновому діапазоні від 500 до 4000 доларів. Звичайно ж, якщо розглядати ексклюзивні сейфи, то вони будуть набагато дорожчі.

У теж час, недешево обійдуться і прості вбудовувані сейфи. Багато чого буде залежати від того, який спосіб інтеграції передбачений. Якщо він вбудовується в нішу стіни без додаткових кріплень, то такий сейф буде недорого коштувати. Якщо навпаки, система також передбачає додаткові кріплення, які знизять ризики крадіжки або злому, то такий тайник буде і коштувати відповідно дорожче.


Залишити коментар