Каналізаційні насосні станції

насосні станціїДля своєчасного перекачування фекальних або зливових стоків, що надходять з житлових мікрорайонів або з території промислових підприємств, будуються каналізаційні насосні станції. Без них не обійтися, вирішуючи завдання видалення стоків з площ, що знаходяться нижче глибини прокладки приймального колектора міської центральної каналізації. Не менш важко організувати видалення стоків у тих випадках, коли міська каналізація знаходиться на значній відстані.

Будь каналізаційна насосна станція має розташований під землею вертикальний циліндричний корпус, що виготовляється з склопластику або листової сталі, на яку наноситься спеціальне протикорозійне покриття. Він служить основою станції. Зазвичай висота корпусу і, відповідно, глибина його закладення, становлять від 7 до 12 метрів. Однак в окремих випадках ці параметри можуть бути збільшені. З метою посилення міцності конструкції її постачають ребрами жорсткості.

Враховуючи тиск грунту, яке підвищується з збільшенням глибини, товщина стін корпусу станції поступово збільшується. І якщо у верхній частині вона зазвичай становить близько 6 мм, то в нижній зростає до 20-25 мм. Крім того, для запобігання небажаного «спливання» конструкцією корпусу передбачено розширення його днища. Так звана «спідниця» засипається грунтом і забезпечує стабільне положення станції.

При проектуванні кожна каналізаційна насосна станція оснащується патрубками. До частини з них при монтажі приєднуються самопливні колектори, за якими з території обслуговування видаляються зливові і фекальні стоки. До іншої частини закріплюються напірні трубопроводи, службовці для подачі стічних вод. Усередині корпусу здійснюється монтаж труб, які виготовляються, як правило, з нержавіючої сталі, а також монтаж насосного обладнання, вентилів і зворотних клапанів.

Зазвичай в місці введення в корпус станції самопливного колектора монтується гратчастий контейнер, призначений для уловлювання великих включень, які можуть перебувати в стічних водах. Конструкція кріплення контейнера дозволяє по мірі необхідності витягати його на поверхню. Залежно від розмірів, контейнер піднімають на поверхню вручну, або використовуючи талі. Величина осередків решітки контейнера залежить від розмірів прохідного перетину робочого колеса насоса.

Для полегшення профілактичних і ремонтних робіт під час експлуатації каналізаційної насосної станції ще під час монтажу на дні її корпусу встановлюють стаціонарні підстави, забезпечені автоматичними муфтами та спеціальними відводами. У них і монтують вертикальні напрямні, по яких з поверхні вниз опускають заглибні насоси. При цьому напірний патрубок під дією власної ваги насоса входить в герметичне з’єднання з відведенням. Тепер у разі необхідності огляду або ремонту насоси можна швидко і просто підняти по тим же напрямних.

З метою економії електроенергії роботу насосів, як правило, автоматизують. Поплавкові датчики рівня подають сигнали на включення і виключення насосів в електричний шафа, яка зазвичай розміщується в захисному кожусі на поверхні.

Для забезпечення безпеки напірні лінії всіх насосів обладнуються засувками та зворотними клапанами.


Залишити коментар