Галогенні лампи

Галогенні лампиПрактично 30 років тому в перший раз з’являлися в реалізації галогенні електросвітильники. Вони і по нинішній день займають тверду позицію на ринку товарів.

Галогенові лампи (галогенки) – це по власній суті ці ж самі лампи розжарювання (прості лампочки), хоча з однією відмінністю. Внутрішньо місце пробірки заповнюють галогенами. Як наслідок цього і назва – галогенні. Виявляється для усунення випаровування (перегорання) вольфрамової нитки всередині даних ламп, треба застосовувати препарати галогени (йод і / або бром). Незважаючи на те що вольфрам продовжує випаруються, хоча він не осідає на самій пробірці. Він продовжує бути присутнім поблизу нитки, заважаючи таким чином подальшому випаровуванню (за тим же принципом білизна не сохне, оскільки на свіжому повітрі велика вологість).

Якщо вольфрам не випаровується з нитки розжарювання, то його можна ще більше розігріти (аж до температури плавлення). Це власне і роблять. Безпосередньо у наслідку цього (через сильно разжарений сплав всередині лампочки) ми отримуємо світло, похоже (за діапазоном, отже і по нашим відчуттям / баченню) на сонячне.

Отже, всі речі, які ми бачимо при світлі галогенної лампи стануть чіткими і у відсутності спотворень перенесення кольорів, як при світлому сонячному дні.


Залишити коментар