Фронтальні навантажувачі

фронтальні навантажувачіДруге місце у всьому світі за обсягом ринку всіх видів спецтехніки займають фронтальні навантажувачі. Фронтальні навантажувачі, а також фронтальні міні навантажувачі являють собою універсальне устаткування, яке можна використовувати в різних сферах промисловості і в ремонтно-будівельних роботах. Крім цього, даний вид спецтехніки може бути укомплектований різноманітними модифікаціями змінного устаткування, наприклад, крановими насадками, вилочними захватами, ковшами і багатьма іншими.

Слід зазначити, що колісні екскаватори та фронтальні навантажувачі, незважаючи на зовнішню схожість, мають цілий ряд відмінних рис. Перш за все, слід зауважити, що в зв’язку з великими можливостями застосування навантажувачі випускають у трьох основних модифікаціях – дизельні, газові та електронавантажувачі. Дизельні фронтальні навантажувачі зручні при роботі на вулиці і відрізняються можливістю швидкої дозаправки. Вони також практичні при довгому “плечі” транспортування вантажу. До недоліків даного виду навантажувачів можна віднести погану екологічність, високий рівень шуму при роботі, високі питомі експлуатаційні витрати дизельного двигуна.

Звичайно, газові фронтальні навантажувачі не такі потужні, як дизельні, але володіють більшою потужністю в порівнянні з електронавантажувачами. Вони також володіють можливістю швидкої дозаправки, зручні в експлуатації на вулиці і мають середні питомі експлуатаційні витрати газового двигуна. До недоліків можна віднести такі особливості, як можливі проблеми з газозаправних станцій і високий рівень шуму при експлуатації.

Електронавантажувачі відрізняються від своїх побратимів великим життєвим ресурсом, великим міжсервісним інтервалом, екологічністю двигуна і безшумністю. Але, незважаючи на своїм явні достоїнства вони мають більш високу вартість, вимагають регулярних перерв у роботі для перезарядки акумулятора, а для їх перезарядки необхідно спеціальне приміщення і навчений персонал.

Відрізняються фронтальні навантажувачі від екскаваторів, перш за все тим, що вони значно менші. Але вони піднімають значно важчі вантажі, що визначає їхню сферу застосування і універсальність. Ковші навантажувачів відрізняються великою різноманітністю. Наприклад, стандартні ковші використовуються для перевантаження гравію чи піску. Щелепні ковші збільшують висоту вивантаження на досить значну відстань і так далі.

Щоб оцінити ефективність фронтального навантажувача, слід знати дві основні характеристики – це кут закидання ковша і його ширина. На ступінь наповнення має вплив саме кут закидання ковша. Слід також зауважити, що сучасні фронтальні навантажувачі комплектуються не тільки ковшем, але і вилочними захватами з грейферними щелепами або без них. Іноді можна зустріти фронтальні навантажувачі, які оснащені стрілочним обладнанням для переміщення важких контейнерів.

Шарнірно зібрана рама допомагає досягти високої маневреності фронтального навантажувача, чим не може похвалитися конструкція екскаватора. Задня рама навантажувача служить для монтажу силової установки, трансмісії, заднього моста і кабіни оператора. Передня рама необхідна для кріплення робочого обладнання з гідросистемою управління переднього моста. Два гідроциліндра здійснюють фіксацію і поворот рам один щодо одного.


Залишити коментар