Енергозберігаючі лампочки

Енергозберігаючі лампочкиЗ кожним місяцем ми помічаємо, що оплата житлово-комунальних послуг невпинно зростає. За статистикою, в середньому сім’ї в Україні витрачають на оплату цих послуг близько 10% доходів сімейного бюджету. Чимала частина цих витрат доводиться плату за електроенергію. Причина цьому «неекономне» освітлення.

У нашій країні широке поширення отримали лампи розжарювання. Вони мають невелику ціну, але не завжди дешево значить вигідно.

Згідно з дослідженнями, лише 5% споживаної енергії перетворюється на світло, а 95% що залишилися – в тепло. Життя таких ламп вкрай коротке, особливо, якщо у вас спостерігаються скачки напруги в мережі. Саме тому все більше людей відмовляються від стандартних «лампочок Ілліча» і переходять на сучасні енергозберігаючі лампи.

Енергозберігаючі лампочки мають тривалий термін експлуатації – до 10.000 годин (близько 6 років) і суттєво економлять витрату електрики. Через те що лампи розжарювання виділяють багато тепла, то вони можуть просто розплавити дроти і пластик в патроні електроприладу з обмеженням по температурі. Енергозберігаючі лампи виділяють мало тепла і не нашкодять вашим бра і світильникам. Світло від цих ламп поширюється по приміщенню м’яко і рівномірно, тому очі менше втомлюються.

Для того щоб лампа оптимально підійшла для вашого житла, зверніть увагу на деякі характеристики:

1. Потужність. Чим потужніша лампа, тим вона сильніше світить і тим більше витрата енергії. Вона буває від 3 до 85 Ватт. Віддача світла енергозберігаючої лампи в 5 разів вище звичайної лампи, так що при виборі потужності лампи виходите з пропорції 1 до 5. До прикладу, якщо ви використовували в приміщенні лампу розжарювання потужністю 60 Вт, там вистачить лампи потужністю 11 Вт.

2. Колірна температура. При виборі енергозберігаючої лампи подивіться на упаковці колірну температуру. Неправильно підібрана за кольором до певного приміщення лампа буде некомфортною для очей, і може викликати роздратування. Колірна температура визначається за шкалою Кельвіна.

  • 2700 К – «тепле біле світло» (warm white), найбільше підходить для використання в житловому будинку, колір ближче до червоного, і схожий на світло звичайних ламп розжарювання.
  • 4000-4200 К – «холодний біле світло» (cool white), слабо виражений блакитний тон.
  • 6000-6500 К – «денне світло» (daylight), холодний синій тон, більше підходить для використання в офісних приміщеннях.

3. Тип цоколя. Використовується два типи цоколя:

1) Е27 – використовують майже у всіх люстрах.

2) Е14 – він менший за розміром, знаходиться в конструкції настінних світильників і бра.

Рекомендації по експлуатації:

– Якщо в приміщенні, де стоїть енергозберігаюча лампа, доводиться часто вмикати і вимикати світло, то краще всього поставити там лампу невеликої потужності і зовсім не виключати її. Це тому, що енергозберігаючі лампи не люблять частого включення – виключення. Це суттєво збільшить термін служби лампи, і заощадить витрачені за електроенергію кошти.

– Намагайтеся не ставити енергозберігаючі лампи в закриті форми світильника і люстр. Перегрів всередині світильника негативно позначається на лампі і скорочує термін її експлуатації.

Так само раджу вам не брати найдешевші лампи, виробництво лампи дуже складне, а значить і собівартість не може бути дуже низькою. Купивши таку лампу ви, швидше за все, отримаєте неякісний виріб. Характеристики таких ламп будуть вищими їх реальних можливостей, природно економії з такими лампами не вийде.


Залишити коментар