Електромеханічний привід

Електромеханічний привідДля приладових пристроїв характерні електричні приводи, в яких джерелами механічної енергії є електродвигун малої потужності і редуктор. Їх прийнято називати електромеханічними приводами (ЕПМ). Привід приєднується до виконавчого пристрою.

В залежності від характеру ЕМП ділять на дві групи: нерегульовані і регульовані ЕМП. Перші з них іноді називають також силовими, а другі – керованими, виконавчими.

У нерегульованих ЕМП характеристиками механічного руху на виході (швидкістю або переміщенням виконавчого органу, розвиваючим моментом і т. п.) у включеному стані не управляють. Такі ЕМП характеризують лише тривалістю роботи двигуна, в залежності від якої встановлені основні режими роботи:
– Тривалий (ДР);
– Короткочасний (КР);
– Повторно-короткочасний (ПК.Р).

ЕМП тривалого режиму відрізняються великою тривалістю включеного стану, рідкісними пуском і зупинкою, відсутністю реверсів або малої їх частотою, великим ресурсом роботи.

У ЕМП короткочасного і повторно-короткочасного режимів двигуни мають меншу тривалість робочого стану, їх частіше включають, зупиняють і реверсують, вони мають менший ресурс. Повторно-короткочасний режим характеризується звичайно відносною тривалістю включення, яка являє собою відношення тривалості робочого стану до тривалості циклу.

Нерегульований ЕМП застосовують в реєструючих вимірювальних приладах, кінознімальній і кінопроекційної апаратурі для переміщення кінострічки; різних приладах літаків, суден, безпілотних літальних апаратів і т.д.

У регульованому ЕМП характеристиками механічного руху на виході управляють шляхом зміни тривалості включеного стану, або регулюванням напруги живлення двигуна. Такі приводи працюють в повторно-короткочасних режимах з частими пусками, зупинився, реверсами, з порівняно швидкими змінами вихідної швидкості. Регульований ЕМП застосовують в установках автоматичного управління і регулювання у промисловості, енергетиці, спеціальній техніці (авіаційної, ракетної, космічної); автоматичних вимірювальних приладах, заснованих на компенсаційному методі вимірювання; промислових роботах і маніпуляторах; стежать системах дистанційних передач і інш.

Регульовані ЕМП в порівнянні з нерегульованими більш насичені апаратурою управління: елементами управління, блокування і сигналізації, датчиками кутової швидкості (тахогенератора, сельсіни, поворотними трансформаторами і т.д.).

Основні вимоги до регульованих ЕМП, в тому числі слідкуючих – це мала інерційність, похибка; широка смуга пропускання частот, простота схеми, регулювання, стабільність характеристик. Загальними вимогами як до регульованих, так і до нерегульованих ЕМП є малі маса, габарити, вартість, висока надійність.


Залишити коментар