Екструзія полімерів

Екструзія полімерівЕкструзія полімерів – це процес переробки полімеру, в ході якого розплавлений матеріал продавлюється через головку екструдера, таким чином здобуваючи необхідні форми і геометричні параметри. Саме завдяки широкому спектру розмірів та інших характеристик одержуваного виробу, екструзія полімерів має широку область застосування. Цим методом створюються профілі, труби, шланги, плівки, листи, багато інших будівельних матеріалів і здійснюється вторинна переробка полімерів.

В основному екструзія полімерів здійснюється черв’ячними або шнековими екструдерами, рідше застосовують дискові та комбіновані моделі. Процес виробництва виробів цим методом здійснюється в декілька етапів, кожен з яких відбувається в окремій зоні обладнання.

Сировину, необхідну для виробництва, у вигляді порошку, гранул або стрічок, завантажують у спеціальний бункер. Для того, щоб отримати на виході високоякісний виріб, необхідно стежити за тим, щоб початкова сировина надходила в екструдер рівномірно.

Наступний етап – ущільнення і стиснення сировини в спеціальній зоні живлення. Здійснюється це шляхом нагрівання матеріалу за допомогою тертя і нагрівача. Після зони нагрівання матеріал вже у вигляді пробки, потрапляє в зону пластикації і плавлення. Тут пробка починає плавитися, внаслідок чого відбувається змішування полімерів з композиційними матеріалами. Далі розплавлений матеріал потрапляє в зону дозування. Весь подальший процес екструзії супроводжується впливом тепла, адже навіть після плавлення полімерна маса все ще містить тверді частки. Тільки після того, як розплавлений пластик стане повністю гомогенним, він, через ряд сіток для очищення матеріалу і головку екструдера видавлюється, набуваючи бажану форму.

Щоб отриманий на виході виріб володів високою якістю і всіма необхідними характеристиками, у процесі екструзії повинні дотримуватися ряд характеристик: тиск розплаву, температура в кожній зоні екструдера.

Вибір екструдера є одним з найважливіших питань. Адже не всі лінії будуть показувати максимальну продуктивність з усіма типами матеріалів. Наприклад, одношенковий екструдер впорається з м’яким за консистенцією матеріалом (ПЕ, ПП, ПВХ). А для жорсткого ПВХ необхідно придбати двушенковий екструдер. Так само різні компанії пропонують різні базові комплектації, можливість доукомплектації обладнання при необхідності.


Залишити коментар