Догляд за кавоваркою

кавоваркаЩо підбадьорить нас і додасть сил рано вранці, коли найбільше хочеться тільки повернутися в ліжку і знову заснути міцним сном? Це чашечка запашної свіжозвареної міцної кави. Але якість напою залежить не тільки від сорту зерен і способу приготування, але ще залежить від чистоти кавоварки, в якій його готують. І тоді ваш ранок завжди буде добрим, а настрій хороший.

Кавоварка – це диво винахід, який порадував багатьох кавоманів. Адже її потрібно просто включити, і вийде ароматний напій, що дає енергію. Якщо користуватися кавоваркою кожен день, то в ній досить швидко утворюються скупчення накипу і залишків кавових інгредієнтів.

При очищенні кавоварки слід обов’язково дотримуватися двох основних правил. По-перше, обов’язково перед очищенням відключити пристрій від мережі. По-друге, не можна занурювати кавоварку цілком у воду, так щоб потрапила всередину волога, яка спричинить коротке замикання. У разі поломки рекомендуємо звернутися в компанію з ремонту кавоварок.

Якщо вам пощастило і ви власник професійної кавоварки, то піклуватися вам практично нема про що. Такі кавомашини мають вбудовану систему самоочищення. Вам достатньо натиснути кнопочку і система сама зробить цикл очищення.

Якщо у вас домашня кавоварка, тут все теж досить швидко. Необхідно промивати кавоварку після використання кожного разу. Бажано це робити просто водою або використовувати неабразивні миючі засоби, які не зашкодять поверхні улюбленої машини. Зовнішню поверхню кавомашини зазвичай просто протирають м’якою вологою ганчірочкою. Деталі, які можна зняти миють під проточною водою, вона повинна бути злегка теплою.

Накип найголовніший ворог кавоварки. Чистити улюблений прилад від накипу слід кожен місяць. Проганяти воду без кави зі спеціальними миючими засобами у вигляді розчинних таблеток або порошків. Вони продаються в кожному магазині миючих препаратів.

Існує й кілька перевірених народних методів, за допомогою яких ваша кавоварка стане як нова. Найпоширеніший – це чистити накип з кавоварки за допомогою лимонної кислоти. Отже, буде потрібно 30мл лимонної кислоти, яку необхідно перед використанням розбавити чотирма склянками гарячої води.

Отриману рідину залити в відсік кавоварки. Далі включаємо кавоварку, чекаємо поки більша частина суміші не виллється, а залишок треба залишити у відсіку приблизно на 20 хвилин. При необхідності можна повторити процедуру ще раз. Наприкінці треба прогнати воду ще пару раз для того, щоб позбутися присмаку лимонної кислоти в напої.

Інший народний метод з використанням соди і солі. У відсік для води наливаєте теплу воду і додаєте по ложці солі та соди (можна попередньо розчинити соду і сіль у воді – це прискорить процес). Очищений резервуар треба промити під проточною водою. Потім можна прогнати воду через кавоварку, щоб переконатися, що всі залишки розчину змиті.

Ще один рецепт очищення кавоварки – з використанням оцту. Змішати воду і оцет в пропорції одна частина оцту і дві води. Залити приготовлений розчин у відсік для води, перед цим очистивши кавоварку від залишків кави. Включити режим нагріву, залишити розчин на 15-20 хвилин в кавоварці. Після того як рідина трохи постояла її потрібно вилити і добре прополоскати під проточною водою. Процедуру слід повторити два три рази, але вже без оцту, а просто з водою.

Ваш улюблений апарат може потребувати чищення і відразу після покупки. Не лінуйтеся і відразу почистіть від пилу всі елементи кавоварки. Так само потрібно вчинити і тоді, якщо машина не використовувалися якийсь час.

При використанні кавоварки слід так само враховувати жорсткість води. Чим м’якша вода, тим накипу менше. І найімовірніше, що техніка довше служитиме. Тому варто задуматися, щоб поставити фільтр на воду. Так і накипу менше і вільного часу більше, витратите його з користю. Та й кава смачніша.


Залишити коментар