Boeing нарешті продали

BoeingЯпонська транспортна компанія All Nippon Airways (ANA) купила перший серійний пасажирський літак Boeing 787 Dreamliner. Як говориться в повідомленні прес-служби Boeing, «лайнер мрії» повинен відправитися з заводу в Еверетт (штат Вашингтон) у Країну вранішнього сонця.

Літак Dreamliner, розрахований на перевезення від 210 до 250 пасажирів, може здійснювати перельоти без посадки на відстань до 15 тисяч кілометрів. Цей лайнер – перший пасажирський літак, створений з використанням композиційних матеріалів. В основному він виконаний з вуглецевого волокна, а не з алюмінію, як більшість літаків. Це, за задумом розробників, повинна зробити експлуатацію літака економічнішою, за рахунок зменшення ваги, а також більш екологічною.

В даний час в компанії Boeing заявляють, що їм потрібно побудувати більше 800 Dreamliner для десятка замовників. Очікується, що в Росію перші два лайнери цієї серії будуть поставлені до Олімпіади 2014 року в Сочі.

Нагадаємо, свій перший випробувальний політ лайнер зробив у грудні 2009 року, в липні 2010 року Dreamliner долетів до Великобританії. Місяць тому на урочистій церемонії під Сіетлом регулятори видали дозвіл на комерційну експлуатацію цього літака. Планується, що до кінця року 10 лайнерів будуть поставлені чотирьом авіаперевізникам.


Залишити коментар