Акумуляторна викрутка – помічник майстра

Акумуляторна викруткаКожен, хто коли-небудь робив ремонт, зупиняв себе на думці: “Скільки можна закручувати саморізи і гвинти вручну?”. Але в теж час багато хто впевнений, що придбання такого засобу автоматизації як акумуляторна викрутка не що інше, як просто марна трата власних коштів. Але метаморфоза полягає в тому, що, спробувавши хоча б раз використовувати даний інструмент, у більшості кардинально змінюється думка про його корисність, а деколи і гостру необхідність при різних ремонтних і навіть монтажних роботах.

Особливості акумуляторних викруток

При спробі провести паралель межу акумуляторною викруткою і її побратимом дрилем шуруповертом відразу впадає в очі дещо менша функціональність викрутки, оскільки основним її призначенням є не що інше, як вкручувати і вивертати різні саморізи, шурупи, малогабаритні гвинти в поверхню з відносно м’яких матеріалів, наприклад пластика чи деревини.

Особливостями будь-якої акумуляторної викрутки вважається невисокий крутний момент і порівняно малі обороти, а також вбудована в рукоять інструменту акумуляторна батарея. Саме через малі габарити, акумуляторні викрутки володіють хорошою мобільністю, що забезпечує їх застосування у важкодоступних місцях для відносно тонкої роботи.

У практиці весь представлений на ринку ряд акумуляторних викруток можна класифікувати за типом розташування рукоятки: викруточні і пістолетоподібні, і по набору функцій: побутові та професійні.

У деяких моделях, в цілях додання більшого комфорту при виконанні робіт, виробники уніфікували конфігурацію рукоятки шляхом її трансформації, наприклад з лінійного розташування в г-подібне, і навпаки.

Більшість моделей, у різних виробників, оснащується спеціальним регулювальним кільцем, покликаним встановлювати так званий крутний момент ступінчастого характеру, але на практиці дана функція не має особливого позитивного значення, так як її застосування трохи утруднять застосування акумуляторної викрутки при укрученні відносно довгих шурупів, та ще й з великим діаметром.

Практично на всіх Акумуляторних викрутках професійного класу, виробники конструктивно забезпечують функцію регулювання крутного моменту, завдяки чому досягається легкість і досить висока точність при закручуванні шурупів, саморізів і гвинтів. Гідними зразками такого інструменту вважаються професійні акумуляторні викрутки виробництва Hitаchi, Mеtаbo і Mаkitа.

Крутимо, але не свердлимо

Здійснюючи вибір на користь акумуляторної викрутки, користувачеві варто пам’ятати, що цей інструмент, на відміну від дрилі-шуруповерта, функціонально не призначений для свердління отворів. На користь цього твердження говорять як мінімум два факти. По-перше, одношвидкісний режим роботи викрутки, з пасивним регулюванням кількості обертів тільки за рахунок різної сили натискання на кнопку управління, що в свою чергу привносить деяку складність, а часто тягне за собою великі часові витрати. По-друге, практично весь ряд акумуляторних викруток позбавлений повнофункціонального швидкозатискного кулачкового патрона, за допомогою якого в дрилі-шуруповерті утримується свердло. У в акумуляторній викрутці кулачковий механізм замінений спеціальною системою кріплення, у вигляді шестигранних насадок, що входять в комплектацію поставки. Але існують і винятки із загальноприйнятих правил. Так, на ринку представлено кілька моделей професійних акумуляторних викруток, від виробників Pоwеrmaxx і Mеtаbо Pоwеrgrip, які оснащені швидкозажимними патронами, а також забезпечені функцією двухшвидкісного режиму роботи, що наближає їх до дрель-шуруповерт.

Два слова про джерела живлення викруток

На сьогоднішній день практично весь модельний ряд акумуляторних викруток комплектується двома різновидами акумуляторних батарей: літій-іонними (LI-IОN) і нікель-кадмієвеми (NI-СD).

Більшість моделей акумуляторних викруток оснащуються системами індикації процесу заряду від елементарних систем, побудованими на світлодіодах, які наочно повідомляють світловим сигналом стан процесу зарядки. Функціонально зарядку виробляють від зовнішнього джерела живлення через штепсельний роз’єм, а сам процес аналогічний тому, що робить кожен зі своїм мобільним телефоном.

Підводячи підсумки, не важко підсумувати, що придбання такого інструменту як акумуляторна викрутка буде актуально для користувачів, чия праця безпосередньо пов’язана з вкручуванням значної кількості різних гвинтів і шурупів, при зборці і монтажі меблів, побутової і комп’ютерної техніки, а також багато іншого в підсобному господарстві – збірці ящиків для розсади, кліток для кроликів, хвірток, навісів та стелажів, інших речей.


Залишити коментар