Акліматизатори – кондиціонери працюють від води

АкліматизаториСпліт-система зроблена з двох блоків, один з яких є внутрішнім, а другий – зовнішнім. Найпоширенішим блоком є настінний. Цей блок насправді і є найпоширеніший кондиціонер, встановлюваний в будь-які приміщення.

Спліт-система являє собою звичайний кондиціонер. До незвичайних спліт-систем, застосовуваних для дому, можна віднести тільки віконні і мобільні конструкції, які застосовуються вкрай рідко, так як мають багато споживчих недоліків.

Сспліт-система – це такий ящик, який здатний видувати холодне повітря. Причому він не вимагає підводки ніяких додаткових повітроводів та труб. Ця думка помилкова. Враховуючи закони фізики, не можна створити пристрій, який міг би поглинати багато тепла, але при цьому постійно його зберігати. Виникає питання, а як же працює обігрівач? В даному випадку потрібно сказати про те, що людині стало підвладне перетворення електроенергії в теплову енергію. Людство навчилося передавати таке тепло в приміщення, використовуючи самі різні прилади. Це може бути конвектор, інфрачервоний випромінювач і так далі. Але, на превеликий жаль, перетворення тепла в електроенергію в домашніх умовах абсолютно неможливо. На допомогу приходить кондиціонер. У його завдання входить звільнення приміщення від надмірного тепла. Його робота схожа на роботу насоса, що перекачує тепло з приміщення на вулицю. Особливо хочеться відмітити, що сучасним кондиціонерам під силу займатися перекачуванням тепла з вулиці в будинок. Іншими словами, працювати в режимі обігріву.

Як же функціонує кондиціонер? Уявіть собі, що на вашу руку вилили якусь рідину, яка швидко випаровується, наприклад, спирт або бензин. Ваша рука миттєво відчує холод. Щоб визначити напрямок вітру, ми облизуємо палець піднімаємо вгору. Вітер завжди буде на тій стороні, де палець відчує відчутний холод. Так звідки ж береться це відчуття холоду? Коли відбувається випаровування, з будь-якої рідини спочатку зникають самі енергійні (або гарячі) молекули. Тому ємність з нагрітою рідиною під час її випаровування почне швидко остигати. На цьому принципі і працює сучасна спліт-система. Внутрішній блок кондиціонера має трубки, в які закачано спеціальна кипляча рідина. Вона називається фреон. У процесі роботи фреон википає і, відповідно, при кипінні відбувається інтенсивне випаровування, яке сильно охолоджує трубки теплообмінника. Вентилятор крізь ці трубки з великою потужністю проганяє повітря, який починає охолоджуватися.

Але такий процес не може тривати безперервно. Фреон швидко википить і процес зупиниться. Щоб такого не відбувалося, стали використовувати компресор для закільцьовування процесу випаровування. Компресор відправляє пари фреону в зовнішній блок. Тут відбувається стиснення парів до такої міри, що фреон знову перетворюється в рідину. Потім його знову закачують у внутрішній блок. Кільце замкнулося. Тепер зрозуміло, для чого потрібен внутрішній і зовнішній блок. У кожному приміщенні потрібно створити комфорт, тому у внутрішньому блоці є лише найважливіше – це теплообмінник і вентилятор. Всі інші деталі відправилися в зовнішній блок. Перш за все, це компресор, конденсатор або теплообмінник. Тут фреон під тиском знову стає рідким. Там же розташований вентилятор, необхідний для прискорення процесу конденсації. Крім цього, в зовнішньому блоці встановлені електричні реле і інша автоматика. У блоці встановлені також різні датчики та фреонова арматура, яка являє собою чотирьохходовий вентиль, який служить для роботи в режимі обігріву і реле протоки. Це реле являє собою звичайну капілярну трубку. Її можна побачити і в будь-якому холодильнику. Таким чином, можна сміливо сказати, що все, що ми бачимо на задній стінці холодильника, і є начинка зовнішнього блоку спліт-системи. Холодильний контур спліт-систем зроблений за аналогією з холодильником. Усі гучні і вібруючі деталі опинилися за межами приміщення. Зовнішній блок відправляє в атмосферу все тепло, яке зміг викачати з вашого будинку кондиціонер. Підіб’ємо підсумок: в кімнаті прохолодно і тихо, а на вулиці зайве тепло і шум агрегатів.

Часто можна чути таку думку, що кондиціонери користуються зовнішнім повітрям. Це абсолютно не відповідає дійсності. У 2006 році стали виготовлятися настінні спліт-системи, у яких було підмішування свіжого повітря, але це можна назвати винятком, ніж правилом. Ці системи подають повітря дуже малу кількість.

Сучасний кондиціонер здатний працювати в чотирьох режимах. Він може охолоджувати, обігрівати, осушувати і вентилювати повітря. Під вентиляцією розуміють забір повітря з приміщення, прогін його через повітряні фільтри і повернення назад у кімнату. Цей режим необхідний для очищення повітря.


Залишити коментар