Вібротрамбовки і їх класифікація
Вібротрамбовки – це механізми, які призначені для ущільнення сипкого матеріалу і грунту самих різних видів (дорожнього покриття, гравію, піску або щебеню). Без них не обійтися при спорудженні трамвайних і залізничних шляхів, тротуарів, автодоріг і спортмайданчиків.
Пристрій такого типу часто називають віброногою через візуальну схожость з цією кінцівкою. На відміну від віброплити, ця машина компактна і володіє невеликою вагою, завдяки чому її використання можливе у самих вузьких та незручних місцях: при прокладці інженерних комунікацій і трубопроводів, у земляних траншеях і вздовж узбіччя, у фундаменту або в невеликому приміщенні.
Оренда будівельної техніки в багатьох випадках набагато зручніша і вигідніша, ніж придбання її у власність. Дороге обладнання, необхідність в якому виникає нерегулярно, епізодично, не окупить усіх витрат на його покупку. Оренда вібротрамбовки в більшості випадків також більш практична і рентабельна, особливо коли цей механізм використовується одноразово або від випадку до випадку.
Залежно від типу двигуна вібротрамбовки підрозділяють на:
- бензинові;
- дизельні;
- електричні.
Бензинові механізми працюють при найнижчих температурах. Але їх потужність не така висока, як у дизельних, які використовуються у випадках необхідності більш якісної і дуже глибокої трамбовки. Однак при цьому дизпаливо не рекомендується застосовувати в холодну пору, особливо взимку. Електричні агрегати не вимагають постійної підзарядки, вони надійні, екологічні, безшумні і зовсім не трудомісткі в обслуговуванні. Але їм необхідне джерело постійного живлення, а радіус дії обмежується довжиною шнура, у зв’язку з чим їх експлуатація на відкритій площадці вкрай проблемна.
Ударна пружина у цих машин може бути:
- коротка;
- середня;
- довга.
Коротка встановлюється на вібротрамбоці, вага якої не перевищує 70 кг; вона ущільнює тільки легкі типи грунту. Середня необхідна для м’яких будматеріалів та в’язкого грунту. Довга призначена для трамбівок вагою від 90 кг і більше, коли потрібно стиснути важку і важкущільнувану сировину.
Матеріал підошви у віброноги також розрізняється, тому вона буває:
- повністю відлита із сталі або чавуну;
- зі спеціальною вбудованою пластиною із сплаву пластику і гуми;
- зі листкової смуги з каучуку і дерева.
Цільний сталевий або чавунний механізм зручний при ущільненні каменю і крупного щебеню. Пластиково-гумова пластина чудово утрамбовує грунт різних типів, будь то торфовище, пісок, мул чи суглинок. Присутність же дерев’яно-каучукової смуги сприяє посиленню амортизації пристрою і використовується практично для будь-якого виду грунту.